Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: TCL C935U – soundbar a něco víc

Michal Bareš 06.03.2023

Špičková zvuková lišta TCL C935U s podporou Dolby Atmos zajistí nejen kvalitní ozvučení televizoru, ale poslouží i jako multimediální centrum obývacího pokoje. Soundbar typu 5.1.2 se dodává s bezdrátovým subwooferem a dálkovým ovládáním.

Připojení k televizoru bylo v našem případě rychlé a jednoduché, využili jsme dodávaný kabel HDMI eARC, další možností je optické, případně bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.3 nebo Wi-Fi.

V bezdrátovém režimu podporuje standardy Play-Fi, Apple AirPlay, Chromecast a komunikuje s asistenty Google a Alexa. Do soundbaru lze připojit přes HDMI dvě externí zařízení, třetí HDMI slouží pro eArc připojení k televizoru, 8palcový subwoofer se po zapojení do proudu spáruje automaticky. Přehrávat hudební MP3 soubory lze i z USB portu.

tcl-c935u-soundbar-1

TCL C935U, foto: TCL

Při první instalaci doporučujeme dvakrát provést kalibraci, při které si soundbar osahá místnost a své okolí a tomu přizpůsobí svůj výkon. Uvnitř 104 cm dlouhé zvukové lišty se nachází deset reproduktorů (šest dvoupásmových, čtyři jednopásmové) směřujících dopředu, nahoru a do stran, díky kterým soundbar pohodlně ozvučí i velkou místnost, většinu času jsme s ohledem na uši a sousedy nepřekročili 40 % maximální hlasitosti.

Filmové fajnšmekry potěší podpora Dolby Atmos, DTS-X, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby MAT a DTS HD Master Audio. Kvalita reprodukce je špičková, i když různorodá, hodně záleží na zvoleném režimu (Standard, Movie, Music, Sport, Game, Voice). Režimy se mění na dálkovém ovladači s miniaturním displejem, který je přehledný a poměrně strohý.

tcl-c935u-subwoofer-left

TCL C935U, foto: TCL

Soundbar jsme měli připojen ke špičkovému televizoru Sony Bravia XR-65X95K, který sám o sobě nabízí excelentní zvuk, ale rozdíl v prostoru i v intenzitě zvuku byl slyšitelný na první poslech, takže soundbar můžeme doporučit i majitelům televizorů nejvyšší třídy.

Pomocí Bluetooth lze lištu spárovat s mobilními telefony nebo notebookem, případně se specializovaným audiopřehrávačem. Výborná zpráva je, že lze soundbar pomocí mobilní aplikace TCL Home připojit i do domácí Wi-Fi sítě a streamovat na něj hudbu pomocí aplikace Play-Fi. V té lze soundbar propojit se známými streamovacími službami (Deezer, Spotify, Amazon, Napster, Pandora, Tidal atd.), ale i s internetovými rádii nebo s lokálně uloženými skladbami v telefonu.   

 

Technická data

Připojení  HDMI eARC, optické, 2x HDMI 2.1, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 5 Dualband
Reproduktory / výkon 5.1.2 (10 + subwoofer) / 780 W
Podpora Dolby Atmos, DTS-X, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby MAT a DTS HD Master Audio, Chromecast, Google Assistant, Amazon Alexa, Apple AirPlaz, Play-Fi
Rozměry a hmotnost  104 x 11 x 5,8 cm / 2,6 kg
Cena 14 990 Kč
CHIP výborný (1,2)

chiptip03-2023-tcl-ctverec1-pdf-1


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud