Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: TV Hisense 65U7KQ – nejlevnější rychlá 65” MiniLED QLED televize

Michal Bareš 11.06.2024

MiniLED technologie už pronikla i do cenově dostupných televizorů. Hisense 65U7KQ je s velkou obrazovkou a výborným obrazem jedním z nejzajímavějších televizorů v cenové kategorii okolo 20 000 Kč.

Kapitoly článku

Hisense 65U7KQ patří k cenově nejdostupnějším mini LED televizorům s 65” QLED obrazovkou. Ta samozřejmě zobrazuje obsah ve 4K rozlišení a díky až 144Hz obnovovací frekvenci je zajímavou volbou i pro hráče. Kromě toho má televizor velmi slušnou portovou výbavu a hlavně vynikající obraz.

Výborný obraz

Mini LED podsvícení zajišťuje výborný kontrast a vysokou svítivost, takže je obzvláště vhodný pro sledování HDR obsahu. Televizor brilantně zvládá noční scény i podání tmavých detailů, tak nás přesvědčil vysokým jasem, díky kterému se můžeme podívat na fotbal nebo jiné sportovní utkání i ve velmi světlé místnosti. Systém podsvícení QLED panelu je v tomto případě rozdělen do 1 000 stmívacích zón, což zajišťuje vynikající gradování detailů v tmavém prostředí. QLED panel s více než miliardou barev pokrývá barevný rozsah DCI-P3. Plynulost obrazu zvyšuje 144Hz obnovovací frekvence, díky které jsou hry nebo sportovní utkání naprosto plynulé.

Televizor dokáže automaticky rozpoznat sportovní přenosy a přepnout se při nich do sportovního režimu. Naprosto spokojeni jsme byli i s kvalitou upscalingu, tedy optimalizace a přepočítávání zdrojů nahraných v nižším rozlišení do 4K kvality. Upscaling funguje spolehlivě, na televizoru s 65” úhlopříčkou vypadá Full HD zdroj prakticky stejně jako 4K a vynikající je i kvalita televizního vysílání v SD rozlišení.

TV Hisense 65U7KQ
Uživatelské rozhraní systému Vidaa
Zdroj: Hisense
TV Hisense 65U7KQ
Detailní pohled na obrazové body miniLED QLED panelu
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Mohlo by vás zajímat

Rozhraní Vidaa

Uživatelské rozhraní Vidaa obsahuje v továrním nastavení aplikace pro streamovací služby od celosvětových poskytovatelů (Netflix, Disney+, Amazon Prime Video, Apple TV), ale také české služby Lepší TV, Voyo a nechybí sportovní aplikace FIFA, UEFA.TV, Red Bull TV nebo například NFL Game Pass. Rozhraní je přehledné a nabízí pruhy s výběrem aktuálních a nejoblíbenějších titulů různých služeb včetně možnosti přímého přístupu k pokračování dříve sledovaných pořadů.

Portová výbava a rychlá obrazovka

Hráče potěší přítomnost rychlých konektorů HDMI 2.1 a méně než 10ms vstupní zpoždění obrazu. Díky HDMI 2.1 televizor automaticky detekuje připojené herní konzole a upravuje režim obrazovky tak, aby zajistil co nejrychlejší obnovovací frekvenci. Plynulá herní provoz vylepšuje podpora variabilní obnovovací frekvence až 144 Hz.

Celkově jsou na televizoru čtyři HDMI 2.1 (s podporou eARC pro připojení externího zvukového systému), dva USB konektory pro připojení externích disků. Pro připojení k internetu slouží LAN nebo Wi-Fi 6, samozřejmostí je Bluetooth. Pro příjem televizního signálu je připravena trojice tunerů (DVB-T2/S2-C). 

TV Hisense 65U7KQ
Portová výbava televizoru TV Hisense 65U7KQ
Zdroj: Hisense
TV Hisense 65U7KQ
Dálkový ovladač televizoru TV Hisense 65U7KQ
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Zvuk a ovladač

O zvuk se stará systém reproduktorů a subwooferu s celkovým RMS výkonem 40 W (2x 10 W a 20 W) a podporou Dolby Atmos a DTS: Virtual X. Dálkový ovladač je elegantní, logicky rozdělený a přehledný. Nabízí několik tlačítek pro spouštění streamovacích služeb i možnost ovládání hlasem, ale chybí mu podsvícení.

Konstrukce a spotřeba

Televizor je umístěn na stabilním podstavci, který se nachází ve středu zařízení, takže jej lze umístit i na menší stolky, případně prostřednictvím VESA otvorů na zeď. V provozu jsme televizoru naměřili průměrnou spotřebu od 95 W (příkon při sledování domovské obrazovky) až po 250 W ve 4K HDR režimu.

TV Hisense 65U7KQ
Rychlý pohled na hlavní výhody televizoru TV Hisense 65U7KQ
Zdroj: Hisense

Technická data

TV Hisense 65U7KQ


Obrazovka 65” / 3 840 x 2 160 bodů / Mini LED / QLED / 144 Hz

Rozhraní 4x HDMI 2.1, 2x USB (3.0, 2.0), LAN, Wi-Fi 6, HDR10, BT 5.0, eARC, audio

Tunery DVB-T2/S2/C

Spotřeba (spánek / provoz) 0,2 W / 95 - 250 W

Reproduktory 2.1 / 40 W

Cena 21 990 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud