Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Xiaomi Smart Band 8 – lepší a levnější sportovní náramek s delší výdrží na baterii

Michal Bareš 14.11.2023

Fitness náramek Xiaomi Band 8 navazuje na úspěšný minulý model, který ve své třídě nabízí nejpřesnější měření chůze. Band 8 je sice méně přesný, ale má lepší displej, vydrží déle na baterii a celkově je lepší

Kapitoly článku

Na rozdíl od loňského modelu už má Smart Band 8 snímač intenzity okolního světla, takže se jeho jas automaticky přizpůsobuje prostředí. To má pozitivní vliv nejen na čitelnost obsahu displeje, ale i na výdrž baterie.

O něco lepší displej

Rozměry AMOLED displeje i rozlišení jsou stejné jako u předchůdce, konkrétně je náramek vybaven 1,62” displejem o rozlišení 192 x 490 bodů a velikosti 15 x 38 mm. Displej má udávanou svítivost 600 cd/m2, je samozřejmě dotykový a příjemná je i 60Hz obnovovací frekvence. Čitelnost displeje je za běžného dne dobrá, jen na přímém slunci bychom ocenili ještě vyšší maximální jas.

Displej je malý a hlavně tenký, takže i písmo se nám ale zdálo v některých situacích příliš drobné. Náramek umí zobrazovat notifikace z telefonu, ovšem na úzkém displeji  jsou písmena občas špatně čitelná. Velikost údajů o sportovních výkonech si ale může uživatel graficky nastavit sám podle zvoleného stylu hodinek. K dispozici jsou stovky ciferníků a stylů.

Xiaomi Smart Band 8
Intenzita jasu hodinek Xiaomi Smart Band 8 na přímém slunci by mohla být vyšší
Zdroj: Chip

Výbava

Oproti předchůdci používá náramek rychlejší procesor, pohyby v menu i ovládání náramku jsou plynulé, nikde nic nezadrhává. Ve výbavě najdeme obvyklé senzory včetně krokoměru, monitoru srdečního tepu a sledování spánku, nechybí ani snímač saturace krve kyslíkem. Stejně jako Smart Band 7 nemá Xiaomi Smart Band 8 vlastní GPS modul a používá polohu propojeného telefonu.

Rovněž chybí měření EKG, což je ale vzhledem k ceně pochopitelné, škoda ale, že postrádá i NFC, a tedy možnost mobilních plateb. Stejně jako u minulého modelu je náramek odolný vůči vodě, Výrobce tvrdí, že zvládne dokonce 5 ATM, tedy 50 metrů do hloubky, v každém případě ale na plavání v bazénu stačí. Hodinky mohou ovládat přehrávání hudby uložené v telefonu, ale vlastní skladby do nich vložit nelze.

Mohlo by vás zajímat

Funkce a přesnost

Náramek podporuje podle výrobce více než 150 sportovních aktivit, stejně jako u minulého modelu mezi nimi ale najdeme obskurní aktivity, které podle nás ani nemá smysl. To ale nevadí, hlavně, že z běžných sportů nic nechybí. Postrádali jsme ale zobrazení celkové spotřeby kalorií a z nějakého důvodu blokují zapnuté stopky všechny ostatní funkce.

Loňský model jsme chválili za extrémně vysokou přesnost krokoměru. Podle našich měření zaznamenal 99,8 % skutečně provedených kroků a odchylka mezi jednotlivými měřeními činila v průměru 0,2 %, což byl špičkový výsledek. Nový Smart Band 8 má průměrnou přesnost počítání kroků na úrovni 98,8 % s odchylkou 0,5 %, což je o trochu horší, nicméně také výborná hodnota.

Xiaomi Smart Band 8
Různé barevné řemínky hodinek Xiaomi Smart Band 8
Zdroj: Chip

Zlepšení doznal Smart Band 8 i ve výdrži na baterii. Loňský model zvládl na jedno nabití 11, 5 dne, novinka zvládne 13,1 dne, v úsporném režimu dokonce 21 dní. Výdrž v běžném provozu ale záleží na aktivovaných senzorech, úrovni jasu a intenzitě pohybu. Nabíjení 190mAh akumulátoru probíhá pomocí dodávaného magnetického klipu, který je součástí balení a oproti minulému modelu má pevnější magnetické přichycení. Náramek je s 25g hmotností o jeden gram lehčí než předchůdce.

Příjemnou inovací je vylepšení upínacího systému řemínků, které lze nyní snadno a rychle měnit, můžete si jich dokoupit hned několik. Dodávaný řemínek má upínací délku mezi 133 až 201 mm.

Technická data

Xiaomi Smart Band 8


Displej/rozlišení 1,62", barevný, AMOLED, dotykový / 490 × 192 bodů

Výbava Bluetooth 5.1 BLE, napájecí adaptér

Funkce Měření srdečního tepu, měření okysličení krve, analýza spánku, sledování sportovních aktivit, notifikace, spoušť, budík, časovač, stopky, příjem hovorů, ovládání hudby

Hmotnost 25 g

Výdrž na baterii 13,1 dnes

Cena 1 099 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud