Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Thunderbird: odesílání velkých příloh prostřednictvím odkazu

Pavel Trousil 24.10.2018

Mnoho zdarma dostupných e-mailových služeb má limit na velikost odesílané přílohy a také bývá omezena celková velikost poštovní schránky. Poštovní klient Thunderbird je však schopen odesílat velké přílohy prostřednictvím bezplatného cloudového úložiště Mega. 

Na něj se příloha uloží a příjemci se pošle pouze odkaz na tento soubor. Abyste tuto možnost nastavili, spusťte program Thunderbird a vpravo nahoře najdete ikonu tří pruhů, přes kterou se dostanete do nastavení programu. V nabídce najdete i »Doplňky«. Klikněte na »Rozšíření«, do vyhledávacího panelu napište „Megabird“ a spusťte vyhledávání. Až se toto rozšíření nalezne, přidejte ho do poštovního klienta Thunderbird. Následně musíte program Thunderbird restartovat a znovu se spustí již s tímto doplňkem. Pro nový e-mail klikněte na »Napsat« a pomocí »Připojit« k e-mailu přidejte velkou přílohu.

megabird-nahled

Program vás na to upozorní a nabídne zaslání prostřednictvím odkazu. Po stisku »Poslat odkaz« vyberte jako úložiště »Mega« a při prvním použití se k této službě přihlaste, případně si založte nový účet pomocí »Need an account?«.  Následně Thunderbird začne nahrávat soubor a přidá do e-mailu odkaz do tohoto úložiště. Pruh v pravé horní části znázorňuje stav nahrávání do cloudu. Následně můžete e-mail s odkazem odeslat.

megabird2-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme