Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: díky univerzální bezplatné aplikaci můžete používat všechny nejznámější komunikátory – WhatsApp, Telegram i Signal

Jiří Palyza 17.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Aplikace s názvem Beeper umožňuje pracovat s nejrozšířenějšími online komunikátory v jednom prostředí. Trochu komplikací doposud bylo, že byla zpoplatněná. To se ale změnilo a Beeper se stal volně dostupným. Podporuje až čtrnáct různých konverzačních služeb.

Cílem bezplatné aplikace Beeper je sjednotit nejznámější služby komunikátorů pod jednu střechu a nabídnou univerzální prostředí, ze kterého by bylo možné je ovládat. Aplikaci si můžete propojit například s účty na WhatsAppu, Signalu nebo Telegramu a komunikovat ve všech platformách z jednoho prostředí. Na krátkou dobu se vývojářům dokonce podařilo zprovoznit na Androidu také iMessage ze světa Apple, firma z Cupertina proti tomu ale velmi rychle zakročila.

Doposud ale nebyl univerzální komunikátor Beeper volně přístupný, navíc se zájemci o jeho službu museli zapsat na čekací listinu. Poté, co nedávno Beeper koupila společnost Automattic, je nyní aplikace k dispozici všem a zdarma.

Beeper: nákup za 125 milionů USD

Prostředí aplikace Beeper
V současnosti lze do Beeperu připojit účty ze čtrnácti různých komunikátorů.
Zdroj: Beeper

Beeper koupila společnost Automattic, která stojí za známými značkami WordPress a Tumbrl. Převzetí údajně přišlo na 125 milionů USD. Všech sedmadvacet zaměstanců Beeperu přechází pod společnost Automattic.

Spoluzakladatel a generální ředitel Beeperu, Eric Migicovsky, který mimochodem založil i firmu na chytré hodinky Pebble, získal za svůj počin v oblasti online komunikátorů příznačný titul "Head of Messaging".

Mohlo by vás zajímat

Činnost firmy Beeper se prozatím nijak nemění. Nadále bude pracovat samostatně, jen bude spadat pod Automattic, a tedy i získávat jeho podporu. Migicovsky vizi Beeperu vysvětluje tím, že "v podstatě neexistuje žádný otevřený standard pro chat a cílem je vytvořit jej propojením s existujícími komunikačními službami."

Neshody se společností Apple podle jeho slov Beeper zviditelnily. Uživatelé nyní mají jasno v tom, kdo patří do "spřátelených firem" v této oblasti. Firma Apple to prozatím není.

Zdroj: Beeper, Bloomberg


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud