Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Rychlé a pohodlné odstranění rušivého pozadí v Malování

Pavel Trousil 25.02.2024
Zdroj: Screenshot aplikace Malování, redakce

Program Malování, který je součástí systému Windows 11, dostává stále nové a zajímavé funkce. Použít v něm můžete například vrstvy, ale i tzv. odebrání pozadí, kdy program rozpozná a odstraní pozadí na fotografii. Výsledky jsou někdy překvapivě dobré.

Verze Malování, která je součástí systému Windows 11, má novou funkci „Odstranit pozadí“, která automaticky rozpozná a vymaže rušivá pozadí na fotografiích. Postup jejího využití je přitom jednoduchý. Spusťte tento grafický program od Microsoftu a otevřete v něm soubor, který chcete upravit. 

pozadí
Stačí kliknout na "Odebrat pozadí" a program sám odstraní pozadí fotografie.
Zdroj: Screenshot aplikace Malování, redakce
Pozadí
Výsledky nejsou vždy dokonalé, ale pro řadu účelů dostatečné.
Zdroj: Screenshot aplikace Malování, redakce

Následně klikněte na ikonu „Odebrat pozadí“ vlevo dole v oblasti "Obrázek". Aplikace Malování potom samostatně pozadí odstraní. Upozorňujeme jen, že po kliknutí na tlačítko "Uložit" program Malování bez dotazu přepíše původní obrázek, který byste ve většině případů raději zachovali. Proto klikněte na "Soubor | Uložit jako" a poté vyberte požadovaný formát souboru.

Mohlo by vás zajímat

Výsledky nejsou vždy dokonalé, ale pro řadu účelů dostatečné. Například když potřebujete rychle udělat fotografii předmětu, který chcete nabídnout k prodeji a nechcete, aby bylo vidět nevzhlední pozadí. Photoshop to prostě není, ale jde o program, který má k dispozici každý uživatel Windows 11 a výsledku dosáhnete rychle a velmi jednoduše.

Zdroj: Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud