Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tohle není pro slabé povahy: podívejte se na všechny brutální animace v Mortal Kombat 1

Jakub Fišer 21.09.2023
Zdroj: NetherRealm / Mortal Kombat 1 press kit

Svátek pro všechny fanoušky bojovek nastal. V úterý 19. září vyšel nový díl veleoblíbené série Mortal Kombat. Restartovaný první díl nás zanese na začátek celého univerza Mortal Kombat. A chybět tedy nesmí ani populární závěrečné animace zvané fatality. Nový Mortal Kombat je v tomto ohledu zase pořádně kreativní.

Kapitoly článku

Nový Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1 restartuje celou příběhovou linku bojovníků NetherRealmu. Na začátku jejich cesty stát se bojovníky se potkáme s Liu Kangem, Sonyou Blade, Johnnym Cagem a třeba i bohem blesků a hromů Raidenem. Tvůrci ale prozradili, že příběhový restart to nebude jen prvoplánově, součástí něj totiž budou i hrátky s časem a v kampani se hráči dozví, proč k tomuto příběhovému veletoči došlo.

Kromě příběhové kampaně však Mortal Kombat 1 nabízí i celou řadu jiných režimů, například gaučový multiplayer 1v1 nebo i online hraní. Ať už jde o online, offline nebo příběhové hraní, nechybí ani tentokrát oblíbené fatality.

Zdroj: CJR Gaming / YouTube

Fatality v Mortal Kombat

Existují různé druhy fatality, ale všechny mají společný cíl: dokončit soupeře co nejefektněji a nejkrvavěji. Nový Mortal Kombat 1 obsahuje hned 24 hratelných postav a každá z nich disponuje dvěma či třemi vlastními fatalitami.

Finish him, fatality!

Jde o animace, které provedete speciální kombinací tlačítek na konci zápasu, který musíte vyhrát. Morbidní, krvavou animací pak svého soupeře „dorazíte“. Způsoby provedení fatality se liší podle verze hry a konkrétního dílu série Mortal Kombat. Obvykle hráč musí stisknout určitou kombinaci tlačítek na ovladači po dosažení výhry v posledním kole. 

Na přiloženém videu si můžete prohlédnout všechny fatality všech bojovníků v základní hře. Ke zhlédnutí jsou také Fatal Blows, tedy speciální údery v průběhu zápasu, které vašemu soupeři mohou ubrat i polovinu zdraví.

Zdroj: IGN


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud