Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tři nové kompaktní kamery pro natáčení v 4K HDR

Pavel Trousil 19.09.2017

Nové modely kamer Sony XDCAM PXW-Z90, NXCAM HXR-NX80 a Handycam FDR-AX700 jsou vybaveny vrstveným obrazovým jednopalcovým snímačem Exmor RS a jsou vhodné pro kameramany z řad profesionálů i nadšených video amatérů

Společnost Sony představila tři nové 4K HDR kamery: XDCAM PXW-Z90, NXCAM HXR-NX80 a Handycam FDR-AX700. Všechny tři kompaktní kamery jsou vybaveny systémem ostření Sony Fast Hybrid AF a kombinují rychlou a spolehlivou funkci autofokusu (AF) přizpůsobenou natáčení videa s jednopalcovým vrstveným obrazovým snímačem Exmor RS CMOS. Všechny nové videokamery podporují práci s HDR (vysoký dynamický rozsah).

Systém ostření Fast Hybrid AF zajišťuje během natáčení přesné ostření a sledování během natáčení. To je možné díky 273 bodům AF fázové detekce, které pokrývají přibližně 84 % plochy záběru, velmi hustě rozmístěným ostřícím bodům a nově vyvinutému algoritmu autofokusu. Tím se snižuje náročnost ostření, zvláště je-li třeba přesné ostření při natáčení filmů ve formátu 4K .

 Nové videokamery dostaly OLED hledáček s vysokým rozlišením (2 359k bodů) a pokročilé ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky s velkým 3,5 palcovým LCD displejem. To uživatelům umožňuje rychle změnit zaostření z jednoho objektu na druhý, zatímco parametry AF Drive Speed, sledování rozsahu Tracking Depth Range a Subject Switching Sensitivity je možné dohromady nakonfigurovat tak, aby vyhovovaly různému obsahu a odlišným stylům.

PXW-Z90

Tyto modely mimo jiné nabízejí také následující technologie

  • 4K full-pixel readout bez slučování pixelů s využitím obrazového procesoru BIONZ X
  • Natáčení v Super Slow Motion  rychlostí až 960 fps, nahrávání v Slow & Quick Motion  Full HD rychlostí až 120 fps
  • Profily S-Log/S-Gamut umožňují uživatelům tvořit a pracovat s obrazem
  • 29 mm  (35EQ) širokoúhlý objektiv ZEISS Vario-Sonnar T nabízí  12x optický zoom a 18x Clear Image Zoom
  • Menší zkreslení obrazu („rolling shutter“ efekt) při natáčení objektů v pohybu ve srovnání s běžnými modely

Kromě výše zmíněných klíčových vlastností této série nabídne XDCAM PXW-Z90 a NXCAM HXR-NX80 také duální XLR audio vstup, snímatelný grip a Content Browser Mobile doplní také podpůrná aplikace pro chytré telefony, která umožňuje ovládání prostřednictvím Wi-Fi, dálkové ovládání videokamery a bezdrátovou synchronizaci kódů  mezi více kamerami.

XDCAM PXW-Z90, NXCAM HXR-NX80 budou dostupné v prosinci a Handycam FDR-AX700 bude k dispozici v říjnu. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud