Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Týden inovací 2019: světoví inovátoři a přelomové technologie v Praze

redakce 26.04.2019

Jedna z největších celorepublikových událostí zaměřená na podporu inovací bude opět hostit špičkové zahraniční a domácí odborníky v oblasti umělé inteligence a pokročilých technologií.

Letošní již 4. ročník Týden inovací proběhne v týdnu od 20. do 26. května a chybět nebudou hi-tech produkty ani řada diskuzí o technologických trendech budoucnosti.

Říká se jí „nový Einstein“. Sabrina Pasterski, fyzička z Harvardovy univerzity, jedna z největších nadějí současné vědy, která mimo jiné ve třinácti letech sestrojila vlastní letadlo a o rok později s ním přeletěla jezero Michigan. Také třeba Anna Du, Američanka, která ve svých dvanácti navrhla funkčního robota, schopného detekovat plasty zaplavující moře a oceány. Anebo Patrick Byrnes, irský podnikatel, jehož firma AddiHive přišla s unikátním řešením, které při 3D tisku využívá kovový prášek.  

To jsou jen tři příklady celé řady špičkových zahraničních i tuzemských osobností, které svými inovacemi vytvářejí nový vesmír a zároveň respektují potřeby naší planety. Hostit je bude hlavní událost Týdne inovací 2019, mezinárodní konference, jež se uskuteční v pondělí 20. května ve Foru Karlín.   

Česko v barvách inovací

Společně s konferencí bude na místě probíhat inovační veletrh s odbornými semináři, který účastníkům přiblíží virtuální realitu, roboty, systémy, které dělají svět bezpečnější či dokážou produkovat potraviny na přírodním principu bez půdy. Hlavním tématem letošního ročníku je „Cirkulární ekonomika jako unikátní prostor pro inovace“.

Dění ale nebude omezené pouze na Prahu. Zájemci o inovátorské technologie se mohou těšit na desítky doprovodných událostí po celé republice. V mnoha českých městech se budou během celého týdne konat konference, diskuzní snídaně, workshopy, prezentace a další vzdělávací akce.

„Jsem velmi rád, že se nám každoročně daří prezentovat České republice nejlepší světové inovátory a také přelomové technologie,“ říká Lukáš Sedláček, ředitel European Leadership and Academic Institute (ELAI), který událost každoročně organizuje. „Vloni na naše pozvání Česko vůbec poprvé navštívil první humanoidní robot Sophia, který je držitelem státního občanství. Společnost ReWalk Robotics představila naději pro lidi připoutané na vozík – exoskeleton, díky němuž mohou opět stát a chodit, a předvedli jsme i další špičkové technologie. Jsem rád, že se nám daří naplňovat náš cíl, kterým je propojování aktérů a pomoc při budování dynamického a funkčního inovačního prostředí v České republice.“

Více informací o Týdnu inovací 2019 naleznete na www.tydeninovaci2019.cz a na facebooku www.facebook.com/tydeninovaci.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud