Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Uživatelé WhatsAppu budou mít více bezpečí: komunikátor získá praktickou funkci

Jiří Palyza 22.06.2022

Vývojáři WhatsAppu připravují další inovaci. Do budoucna chtějí všem uživatelům zaručit ještě větší bezpečnost a soukromí. Jak to bude fungovat a o co vlastně jde?

Uživatelé nejoblíbenějšího komunikátoru si už nějakou mohou nastavit, do jaké míry chtějí chránit své soukromí. Například můžete deaktivovat aby ostatní viděli, kdy jste byli naposledy online. Nebo skrýt svůj stav, případně profilovou fotku. Původně komunikátor nabízel pouze možnosti "Všichni", "Nikdo" nebo "Moje kontakty". Nyní sem vývojáři chtějí přidat novinku.

V položkách "Naposledy", "Profilová fotografie", "Informace" a "Stav" je nyní nově k dispozici také možnost "Moje kontakty kromě...". To umožňuje vybrat kontakty, které příslušné typy informací neuvidí. Všichni ostatní uvidí vše.

watwitter

| Zdroj: Twitter/WhatsApp (@WhatsApp)

Inovace WhatsAppu: kde to v nastavení najít

Pokud si chcete novou možnost nastavit, v aplikaci WhatsApp jděte do Nastavení. V položce Účet zvolte "Soukromí". Zde uvidíte zmíněné kategorie informací, pro které si můžete nastavit jejich viditelnost pro ostatní uživatele.

Pokud v jednotlivých položkách možnost "Moje kontakty kromě..." ještě nevidíte, budete muset být ještě nějakou dobu trpěliví. WhatsApp tuto možnost zavádí postupně. Také se můžete podívat, zda na vás náhodou nečeká aktualizace WhatsAppu.

wasafetysettings

| Zdroj: WhatsApp screenshot

Zdroj: Twitter/WhatsApp (@WhatsApp)FAQ.whatsapp.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud