Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé Windows 11 jsou naštvaní: nový update způsobuje problémy při hraní her

Jiří Palyza 26.09.2022

Minulý týden Microsoft uvolnil první velkou aktualizaci Windows 11 22H2. Neobešlo se to ale bez komplikací, které pozorují především počítačoví hráči. Ti z nich, kteří mají grafické karty Nvidia, hlásí po aktualizaci značné snížení výkonu.

Kapitoly článku

Čerstvá aktualizace Windows 11 22H2 způsobuje u mnoha hráčů rozčarování. Po instalaci došlo k výraznému propadu výkonu, což se projevuje i ve zpoždění a poklesu zobrazovací frekvence.

Důvodem je to, že procesor je v některých případech využíván pouze na pět procent. Na fóru Microsoftu jeden z uživatelů píše, že vytížení procesoru při hraní her je obvykle 50 až 60 procent. Podle všeho tedy dochází k využívání jen malé části dostupného výkonu, což vede ke špatným odezvám při hraní her.

Zklamání pro hráče: aktualizace systému Windows 11 způsobuje potíže

nvidia

Majitelé grafických karet Nvidia si v současné době stěžují na problémy po instalaci aktualizace systému Windows 11 na verzi 22H2. | Zdroj: Zdroj: Jose G. Ortega Castro/Unsplash

Přesnou příčinu diskutovaného problému se prozatím nepodařilo odhalit. Jediným nápadným a shodným rysem je, že ve všech postižených systémech jsou instalované grafické karty Nvidia. Konkrétní model zřejmě nehraje roli. Zástupci Microsoftu ani Nvidie se k tomu zatím nevyjádřili.

Jediným řešením v danou chvíli tedy je buď se obrnit trpělivostí a počkat na opravu, nebo provést rollback na předchozí verzi Windows 11 odstraněním aktualizace.

Zdroj: Bleeping Computer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud