Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

V jaké kondici je váš mobilní telefon? Bezplatné aplikace to pro vás zkontrolují

Josef Mika 28.02.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Pro získání přesných informací o stavu zařízení nemusíte mobilní telefon rovnou rozšroubovávat. Bezplatná aplikace pro Android poskytne detailní přehled o hardwaru a softwaru vašeho smartphonu. Může se hodit při koupi telefonu z druhé ruky.

Kapitoly článku

Pokud chcete koupit něco z druhé ruky, měli byste se podívat také pod kapotu. Naštěstí existuje řada aplikací, které vám s tím pomohou. Jmenovat můžeme appky jako například Informace o systému Android, Informace o zařízení – hardware, Phone Doctor Plus nebo SystemPanel. 

Jednou z nejužitečnějších je aplikace Castro, prostřednictvím které pohodlně získáte informace o systému a hardwaru chytrého telefonu nebo tabletu.

Tato bezplatná aplikace vám na první pohled poskytne všechny důležité klíčové údaje o výkonu a stavu vašeho zařízení se systémem Android.

Castro: Systémové informace a funkční testy pro Android

Castro aplikace
Castro zobrazuje velké množství informací v přehledném uživatelském rozhraní.
Zdroj: Aplikace Castro / Android

Android aplikace Castro – Informace o systému poskytuje přesně to, co slibuje: podrobné informace o vašem zařízení. Získáte detailní data o nainstalovaném hardwaru, jako je procesor, paměť, displej nebo fotoaparát. Přehledně jsou uvedeny také informace o nainstalované verzi systému Android.

Aplikace může být užitečná zejména u použitých smartphonů nebo tabletů pro kontrolu stavu zařízení. Pokud máte o takový telefon nebo tablet zájem, není nic jednoduššího než nainstalovat aplikaci a zařízení prověřit. Pomocí sekce „Nástroje“ můžete například otestovat funkčnost dotykového displeje.

Mohlo by vás zajímat

Také informace o baterii, jako je teplota a její stav, lze pomocí aplikace Castro snadno zkontrolovat. Aplikace také prověří, zda byl v zařízení proveden root. Pomocí položky "DRM" lze rovněž vyčíst úroveň Widevine, která poskytuje informace o tom, zda zařízení může streamovat HD obsah.

Bezplatná aplikace analyzuje zařízení se systémem Android

Aplikace Castro
Aplikace zobrazuje podrobné informace o zařízení a umožňuje testování funkcí.
Zdroj: Aplikace Castro / Android

Castro přichází se stylovým a úhledným uživatelským rozhraním, které dokonale zapadá do designového jazyka Material You systému Android. Bezplatná verze aplikace se zcela obejde bez reklam a bohatě postačí ke kontrole všech důležitých systémových informací.

Pokud máte nazbyt 75 korun na prémiovou verzi, můžete také sledovat vytížení procesoru a síťový provoz a získat praktický widget na úvodní obrazovku. Nic z toho ale není až tak nutné.

Zdroj: Obchod Google / Castro


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud