Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Věděli jste, že na YouTube lze také hrát hry? Tak přesně s tím Google právě skončil

Jiří Palyza 29.03.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Je to zřejmě naposledy, co jste měli příležitost vidět a i si zahrát jednoduché hry na video platformě YouTube. Google včera, tedy 28. března 2024, službu Playables ukončil. Není to překvapení. O ukončení této možnosti internetová firma informovala už dříve.

Google před časem zavedl službu video streamingu jednoduchých her přímo na platformě YouTube. Playables mohli využívat předplatitelé YouTube Premium na systémech Android, iOS a ve webovém rozhraní, nicméně byly přístupné pouze po omezenou dobu.

Ukončení služby není překvapením, už při jejím uvedení Google oznámil, že bude k dispozici pouze po omezenou dobu, a to právě jen do 28. března. Přesto to vyvolalo v komunitě uživatelů diskuzi. Na rozdíl od už dříve ukončené služby Google Stadia se Playables zaměřovaly na jednoduché hry, ke kterým patřily například Angry Birds, kulečník, křížovky nebo Solitaire.

Jednoduché hry na YouTube: uživatelé se bez nich budou muset obejít, minimálně dočasně
 

Nabídka videí YouTube na tabletu uživatele
Playables byly jednodušší variantou streamingu her na video platformě YouTube. Google podle stanoveného harmonogramu službu ukončil.
Zdroj: CardMapr.nl/Unsplash

Playables patřily k jednomu z experimentů Google, kterými chtěl rozšířit možnosti zábavy na jinak velmi oblíbené video platformě YouTube. Funkce her, která byla k dispozici na různých zařízeních, byla skromnějším a méně ambiciózním projektem než neúspěšný pokus Stadia.

Ačkoliv bylo datum ukončení Playables stanoveno už v loňském roce, zatím se neví, zda se možnost hraní jednoduchých streamovaných her na YouTube ještě vrátí. Google byl požádán o vyjádření, zda je jeho rozhodnutí v této oblasti definitivní, či zda se jedná pouze o dočasné ukončení testovací fáze. Společnost se k věci ale prozatím nevyjádřila.
 

Mohlo by vás zajímat

Možná se tedy ještě dočkáme návratu Playables v plnohodnotné verzi. Nic nenaznačuje tomu, že by službu jednoduchých her Google ukončil kvůli nezájmu a nízké popularitě. Jde spíš o plánované ukončení experimentální fáze.

Zdroj: Android Authority
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud