Přejít k hlavnímu obsahu

Velký průvodce nákupem chytrého telefonu

Michal Bareš 21.04.2023

Nabídka telefonů je ohromující. Jak z ní vybrat ten správný model? Prozradíme vám, co je důležité a jak ušetřit.

Chip 05/2023:  Je opravdu obtížné mít přehled o veškerých dostupných mobilních telefonech všech možných velikostí, výkonnostních úrovní a variant výbavy. I cenové rozpětí je téměř šílené. Za mobilní telefon můžete klidně utratit 50 000 Kč, nebo také jen 1 500 Kč. Někde uprostřed tohoto cenového rozpětí se bude nacházet ideální mobilní telefon pro většinu lidí. Ale kde?

Pro řadu uživatelů je rozhodujícím kritériem výkon. Pro jiné je zase důležitější kvalita fotoaparátu. Ale podceňovat by se neměly také faktory, jako jsou výdrž na baterii, funkční výbava a kvalita displeje. Kterým vlastnostem by tedy měli kupující věnovat zvláštní pozornost? Nebo se to nedá takto obecně říci?

Naším cílem je, abyste po přečtení našeho článku získali jasnější pohled na věc a abyste si mohli zúžit výběr v pěti kategoriích, které jsme pro vás připravili. V v rámci článku často odkazujeme na naše tabulky dlouhodobého srovnávacího testu nejlepších smartphonů, který najdete na našich internetových stránkách. Doporučujeme vám si jej podrobně prostudovat, najdete v něm řadu důležitých informací včetně výsledků extenzivního testování, které pravidelně probíhá v naší testovací laboratoři.

Obsah: Všechna témata Chipu 05/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud