Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Více komfortu ve Windows: Průzkumník souborů získává nový náhled obsahu

Jiří Palyza 26.05.2023

Zdá se, že Microsoft chytil inspiraci u svého konkurenta Apple, a nabídne novou praktickou funkci náhledu v Průzkumníku Windows. Inovace má název "Peek" a je obsažena v aktualizaci PowerToys.

Kapitoly článku

Oblíbená sada doplňkových nástrojů Microsoftu, které uživatelé znají pod názvem PowerToys, vybavují Windows mnoha praktickými doplňkovými funkcemi. Kolekce nástrojů se nenápadně integruje do operačního systému a Microsoft ji neustále vyvíjí.

Nejnovější aktualizace přináší mimo jiné novou praktickou funkci náhledu "Peek" pro Průzkumníka souborů. Velmi připomíná něco podobného ze systému macOS.

Peek: praktický nový náhled na obsah souboru

powertoys-peek

Nejnovější verze sady PowerToys nabízí i praktický náhled na obsah souboru. | Zdroj: Microsoft

Nový nástroj "Peek" umožňuje soubory zobrazit v praktickém okně náhledu přímo z Průzkumníka. Můžete si tak rychle prohlédnout obrázky a dokumenty PDF, aniž byste je museli otevírat v odpovídajících programech.

Stačí v Průzkumníku vybrat soubor a stisknout klávesovou kombinaci [Ctrl]+[Mezerník]. Tuto kombinaci si v nastavení PowerToys samozřejmě můžete změnit podle svého.

Nástroje PowerToys nabízejí více uživatelského komfortu

macos

Funkce, kterou už dlouho znají uživatelé macOS, si budou moci konečně dopřát i uživatelé Windows. | Zdroj: PowerToys

Bez PowerToys je náhled souboru v Průzkumníku možný pouze prostřednictvím statické oblasti náhledu. Funkce "Peek" ale náhled zobrazuje ve vlastním pohyblivém okně.

Je to mnohem pohodlnější než statická oblast náhledu a připomíná to systém macOS, kde je podobná funkce už nějakou dobu součástí standardních možností Finderu.

Zdroj: PowerToysLearn.Microsoft.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud