Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Virtuální realita pro letecké pasažéry

Josef Mika 18.09.2017

Společnost Air France aktuálně testuje zábavní systém s virtuální realitou. Cestující mohou využít headset, který jim zprostředkuje 3D a 2D filmy ve svém vlastním soukromém kině.

Novinka zatím není pro každého, mohou si ji vyzkoušet pouze cestující Business třídy. Air France zkouší svým zákazníkům nabídnout jiný druh zábavy, proto ve spolupráci se startupem SkyLights přišla s úplně novým zábavním systémem. Nová nabídka je tvořená headsetem pro virtuální realitu, ve kterém se dá dívat na filmy a seriály ve 3D nebo 2D.  

Od září 2017 je systém testován na palubě letadel Air France A340, kde cestující mohou vyzkoušet nový druh zábavy v letadle na vlastní kůži. Zatím jsou nabízeny čtyři headsety s výběrem asi čtyřiceti filmů a seriálů.

Tento pilotní projekt bude cennou zkušeností pro společnost Air France, která tak svým pasažérům nabídne formou inovativního řešení něco úplně nového. Je to i příležitost pro startup SkyLights, s nímž spolupracuje Air France jako součást iniciativy Open Innovation approach. Po skončení testovacího období by tento nový systém mohl být zaveden na různé lety během několika měsíců.

skylight-bryle


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme