Přejít k hlavnímu obsahu

Virtuální stroje a kontejnery pro každou příležitost

redakce 17.03.2023

Mnoho uživatelů se již virtualizací zabývalo a vyzkoušelo si používání virtuálního počítače. Mohou být totiž velmi užitečné

Chip 04/2023: Spusťte si nový, virtuální počítač na svém počítači – a pak si v něm můžete vyzkoušet různé linuxové systémy nebo jinou verzi Windows, používat zde aplikace pro Android, nebo jej používat na ochranu před viry a kyberútoky. A pokud jste například stále skeptičtí a vyhýbáte se přechodu na Windows 11, můžete si nový operační systém vyzkoušet ve virtuálním počítači a nemusíte hned měnit celý systém. Ve virtuálním počítači se systémem Windows můžete také bezpečně vyzkoušet potenciálně rizikové nástroje nebo úpravy nastavení. No a pokud vás zajímá svobodný operační systém Linux, jsou virtuální stroje ideální pro první zkušební provoz. A nemusíte se starat ani o instalaci – stáhnout si můžete i hotové, předem nakonfigurované virtuální počítače s Linuxem, které pak můžete použít jedním kliknutím.

V dubnovém Chipu vám představíme příslušné nástroje a ukážeme vám, jak virtualizace funguje. V prodeji už od 22. března.

Obsah: Všechna témata Chipu 04/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme