Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vlajková loď HTC na rok 2018

Pavel Trousil 23.05.2018

HTC U12+ je výkonný smartphone se zajímavým designem. Nechybí mu 6“ displej s moderním poměrem stran, ovládání dotykem okrajů, ani jeden z nejlépe hodnocených fotoaparátů.

Společnost HTC představila HTC U12+, vlajkovou loď pro rok 2018. Novinka na první pohled zaujme 6palcovým displejem s poměrem stran 18:9. Ovládání jednou rukou usnadní funkce Edge Sense 2.0 a eliminace mechanických tlačítek. Telefon je vybaven fotoaparátem s duální optikou, tedy s dvojnásobných zoom. Nechybí sluchátka HTC USonic s aktivním potlačením okolního hluku a schopností přizpůsobit zvuk sluchu konkrétního uživatele. Vylepšeny byly i reproduktory HTC BoomSoud Hi-Fi edition. Třešničkou na dortu je odolnost proti vniknutí prachu a vody splňující certifikaci IP68.

Novinka bude dostupná ve třech barvách. Varianta Translucent Blue nabídne kromě efektních odrazů i možnost nahlédnout do útrob smartphonu. Následuje červená Fire Red a barva Ceramic Black. HTC U12+ bude možné předobjednat v obchodě HTC.cz za cenu 21 995 Kč.

 

Výkon a fotoaparát

HTC U12+ nabídne výkon procesoru Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM a 64 GB interní paměti pro uživatelská data. Podpora 4G LTE Cat 18 umožní v závislosti na specifikacích sítě přenosové rychlosti až 1,2 Gbit/s. Chybět nebude ani hybridní slot, umožňující rozšíření paměti pomocí karty microSD, nebo využití druhé karty SIM.

Hlavní fotoaparát s optickou a elektronickou stabilizací má 12MPx UltraPixel 4 snímač, kterému sekunduje mu 16MPx snímač sloužící pro efektní bokeh a dvojnásobný optický zoom. Dvě čočky se nachází i na čelní straně, což umožňuje využít bokeh efekt také na snímcích z předního 8MPx selfie fotoaparátu. Ten umožňuje i rychlé odemykání smartphonu pomocí obličeje. Stabilizace hlavního fotoaparátu se projeví i při záznamu 4K videa se snímkovací frekvencí až 60 fps. Čtveřice mikrofonů propůjčuje HTC U12+ také schopnost záznamu prostorového 3D audia i kvalitního Hi-Res záznamu.

 

Ovládání

Vylepšení technologie HTC Edge Sense 2 umožnilo odstranění mechanických tlačítek, jejichž funkci převzala vyznačená místa na obvodovém rámu citlivém na tlak. Nové Edge Sense pozná nejen krátký a dlouhý stisk, ale také poklep na bok zařízení i způsob držení. Díky tomu HTC U12+ neotáčí obraz při čtení v posteli a nezhasíná displej, ani když uběhne nastavený čas.

V základním nastavení je krátký stisk vyhrazen spuštění fotoaparátu a následnému pořízení fotografie, dlouhý stisk umožňuje spuštění funkce Google Assistent a poklepání na bok zařízení přiblíží grafické rozhraní palci uživatele bez ohledu na to, v jaké ruce uživatel telefon drží. Sílu stisku i to co jednotlivá gesta spustí lze individuálně upravit. HTC Edge Sense 2 dokonce umožňuje nastavit pro krátký a dlouhý stisk různé akce v závislosti na spuštěné aplikaci.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud