Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Voyo uvedlo nový seriál: fanoušci českých kriminálek budou u vytržení

Jakub Fišer 08.02.2024
Zdroj: Voyo, Nova TV / Metoda Markovič press kit

Český mainstreamový divák má k dispozici nový seriál. Kriminální minisérii Metoda Markovič však dost možná ocení i náročnější předplatitelé služby Voyo, na které se tato kriminálka založená na skutečných vrazích i skutečném vyšetřovateli nachází exkluzivně.

Kapitoly článku

Novinka Metoda Markovič: Hojer

Klasický český televizní divák zbožňuje senzaci, reality show (většinou ne všechny, ale aspoň jednu si určitě najde) a hltá kriminálky – zahraniční, ale i české. Čert vem, že většina z nich za moc nestojí, dobrý divák spase všechno, co mu televize předhodí.

Nova uvedla na svou streamovací VOD platformu na konci ledna novou minisérii Metoda Markovič s podtitulem Hojer. 6dílná série vypráví příběh vyšetřování normalizačního vraha a kanibala Ladislava Hojera, kterého dostal za mříže a následně na popraviště legendární český kriminalista Jiří Markovič.

Zdroj: Totalfilm.cz / YouTube

Seriál naprosto věrně rekonstruuje všechny náležitosti případu. Snahu o věrnost dokresluje i výběr herců – Markoviče hraje Petr Lněnička, seriového vraha Hojera mladičký Petr Uhlík, který se již objevil v epizodních rolích v několika jiných detektivních seriálech.

O režii se postaral Pavel Soukup, který již v minulosti zaujal prací na seriálu Odznak Vysočina, pořadu Zmlsané dějiny nebo vytvořil krátkometrážní sérii #martyisdead a následně celovečerní film #annaismissing.

Metoda Markovič je zatím jeho nejambicióznější projekt, přestože na první pohled jde o „další českou kriminálku“. Produkční kvalitou Metoda Markovič připomíná mnohem dražší projekty zahraničních televizí a jednoznačnou kvalitu potvrdila i mezinárodní porota na festivalu Serial Killer. Počin si tam vysloužil cenu za nejlepší seriál střední a východní Evropy.

Mohlo by vás zajímat

Online už nyní na Voyo

Seriál je od 26. ledna k vidění na streamovací platformě Voyo, kde zůstane exkluzivní minimálně než doběhne první série. Jiří Markovič má na kontě ještě několik skutečně zásadních případů pro oddělení vražd pražské policie, jako například spartakiádního vraha Jiřího Straku.

Tvůrci nepotvrdili, že by se měli v plánu věnovat i dalším případům Markoviče na ploše další série. Je to však velmi pravděpodobně, vzhledem k úspěchu, který aktuálně Metoda Markovič mezi diváky sbírá.

Zdroj: Nova, ČSFD


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud