Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Výkonné akční kamery Lamax zvládnou 4K

redakce 11.02.2019

Lamax Electronics přichází s novinkou v podobě dvojice akčních kamer Lamax X9.1 a Lamax X10.1 nabízejících přehrávání ve 4K rozlišení, šestiosou optickou stabilizaci obrazu (OIS) a s bohatou nabídkou příslušenství.

Nahrávání v rozlišení 4K zvládnou kamery při 30 snímcích za vteřinu (fps), v rozlišení Full HD pak model X10.1 zvládne 120 snímku za vteřinu a X9.1 snímá rychlostí 60 fps. Akční kamery tak umožňují ve Full HD nahrávat slow-motion video s dvojnásobně, respektive až se čtyřnásobně zpomalenými záběry, v HD rozlišení pak zpomalí realitu až čtyřikrát a u modelu X10.1 osmkrát.

Statické snímky lze v obou případech pořizovat v rozlišení až 12 megapixelů a videa používají nejmodernější kodek H.265. Ten nabízí slušnou kompresi při zachování kvality a znamená i úsporu místa na paměťové kartě.

Integrovaný LCD displej na zadním panelu kamery má úhlopříčku dva palce. Jemnost záběrů zajišťuje integrovaný gyroskop a šestiosá optická stabilizace obrazu (OIS). Změnu expozice a dalších nastavení kamer je možné provádět v českém menu.

11-accessories Výhodou je i bohatá nabídka příslušenství ve standardním balení. K dispozici je dálkové ovládání pro ovládání kamery samospouští, nebo různé držáky, úchyty a pouzdra, včetně vodotěsného obalu, který umožňuje natáčení ve vodě do hloubky až 40 metrů. Zařízení podporují technologii HDR (High Dynamic Range) pro kvalitní snímky i v ne právě ideálních světelných podmínkách.

K dalším funkcionalitám patří integrovaný Wi-Fi modul pro přenos pořízeného obsahu do smartphonu či jiného zařízení prostřednictvím mobilní aplikace. Ta umožňuje i dálkové ovládání a upravování nastavení v reálném čase. Nechybí ani možnost manuálního nastavení včetně ISO, ostrosti, vyvážení bílé či různé barevné filtry.

Baterie na jedno nabití zvládne natočit 90 minut záznamu – a navíc je výměnná. Díky tomu je dálka možného záznamu limitována jen počtem náhradních nabitých baterií. U modelu X10.1 si ji kupovat nemusíte, dostanete ji rovnou v balení.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud