Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Vytvořte si playlist písniček a videí

Pavel Trousil 17.02.2017

Volně dostupný program VLC Media Player je schopen přehrát téměř všechny formáty audio- i videosouborů, a dokonce nabízí i možnost vytvořit si vlastní playlist písniček a videí – a není to nic těžkého.

Pokud si takovýto seznam chcete vytvořit, jednoduše klikněte pravým tlačítkem myši na soubor s videem nebo audiem a z nabídky vyberte »Přidat do seznamu skladeb VLC«. Pokud se vám tato nabídka nezobrazí, patrně nemáte příponu souboru asociovanou s tímto programem. Playlist v tom případě můžete vytvořit jinak. Stačí, když program VLC Media Player spustíte a požadované mediální soubory na něj přetáhnete. Další skladby pak můžete kdykoli přidat opět metodou drag & drop nebo můžete vyvolat kontextovou nabídku v programu VLC a v nabídce kliknout na ikonu plus »Přidat soubor«. Budete-li chtít přidat více souborů, stačí při výběru držet stisknutou klávesu [Ctrl].

vlc-nahled

Už vybrané multimediální soubory v seznamu skladeb můžete libovolně jednoduše třídit přesunutím myší na požadovanou pozici. Na spodním okraji okna VLC najdete ovládací tlačítka, pomocí kterých přehrávání skladeb spustíte nebo zastavíte. Máte zde také možnost přepnout mezi opakováním všech, jedné, nebo žádné skladby, případně můžete zapnout náhodné přehrávání skladeb z playlistu. Když máte seznam skladeb vytvořený, můžete si ho uložit pro pozdější použití – stačí stisknout kombinaci kláves [Ctrl] + [Y].


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud