Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vyzkoušeli jsme O2 Pods+. Jak dobrá jsou sluchátka za 500 Kč s ANC?

Jakub Fišer 10.12.2022

Modrý operátor O2 nabízí kromě tarifů, digitální televize a rychlého internetu také hardware. Letos představil již druhou generaci svých sluchátek O2 Pods, která lákají na zajímavý poměr cena / kvalita. Jak se povedla O2 Pods+?

Kapitoly článku

O2 Pods+ design a ergonomie

O2 Pods pro rok 2022 jsou prodávána v černé, modré nebo bílé barevné variantě. Samotná sluchátka se ukrývají v oblém pouzdru připomínající vajíčko z lesklého plastu. Krabičku, která slouží jako ochrana a zároveň nabíječka nese logo O2, indikační diodu a také USB-C port pro nabíjení.

Samotná sluchátka pak mají asi 3,5 centimetru každé a skládají se z ploché nožičky (na ní je také dotyková ploška), lesklé hlavičky a silikonového špuntu, který si vkládáte do ucha. Právě díky silikonovému zakončení sedí O2 Pods+ v uších výborně, nikde netlačí a nosí se rozhodně o mnohem pohodlněji než loňska generace.

 

| Zdroj: O2 CZ / YouTube

Kvalita zvuku a ANC

Sluchátka O2 Pods+ se snaží zaujmout velmi nízkou cenou, čemuž odpovídá i kvalita zvuku. Ten je velmi plochý, jednolitý. V některých případech muzika přímo bodá do uší, protože zvuk není ideálně seřízený (výšky nebo basy přetlačují zbývající složky hudby). Nutno ale vyšvihnout poklonu – oproti loňským O2 Pods (bez plus) se kvalita zvuku posunula velmi výrazně kupředu.

Zmínku si zaslouží také technologie ANC, neboli Active noise cancelling (aktivní potlačení hluku). To se vám hodí v případě, že se pohybujete v hlučném prostředí (metro, letadlo, staveniště). Sluchadla dokáží vcelku dobře odhlučnit monotónní hluk, typicky právě rachot hromadné dopravy nebo hluk z ulice. Zároveň jde asi o nejlevnější sluchátka s technologií ANC.

Z hlediska výdrže slibuje výrobce 7 hodin poslechu na jedno nabití, dohromady pak 28 hodin s nabíjecím pouzdrem. S tím lze souhlasit, avšak hodnoty jsou udávány bez aktivního potlačení hluku. S tímto vám sluchátka vydrží zhruba 4 až 4,5 hodiny neustálého poslechu. Nabití z 0 na 100 % zabere necelé 2 hodinky. 

O2 Pods+ v akci | Zdroj: O2 / Pods+ press kit

O2 Pods+ v akci | Zdroj: O2 / Pods+ press kit

O2 Pods+ cena

S cenou O2 Pods+ se to má trochu ošemetně. Na webu operátora je naleznete za 1499 Kč včetně DPH. Za takové peníze určitě seženete kvalitnější sluchátka. Pokud ale máte u operátora O2 nějakou službu (mobilní tarif, internet na doma, digitální televizi), můžete se přihlásit o slevu 1000 Kč na nákup hardwaru a dostanete na sluchátka novou, akční cenu – 499 Kč včetně daně.

A bez mučení přiznám, že za takovou cenu už jsou sluchátka velmi solidní a nákup určitě mohu doporučit. V každém případě ale zbytečně neotálejte, protože vánoční akce operátora O2 potrvá jen do konce roku 2022.

Zdroj: Autorský text (recenze), O2


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud