Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp přestane za týden fungovat na oblíbených telefonech. Nemáte jeden z nich?

Jakub Fišer 18.10.2023
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Aplikace WhatsApp patří k nejoblíbenějším a tedy i nejpoužívanějším aplikacím na trhu. Každý rok ale provozovatel musí v rámci zachování bezpečnostních prvků a nových funkcí osekat podporu o některé starší systémy. A přesně to se znovu stane již příští týden.

Kapitoly článku

WhatsAppu končí podpora

WhatsApp oficiálně oznámil, že od 24. října 2023 již nebude podporovat některé starší verze systému Android. Tato zpráva se objevila jako krátké sdělení již v dubnové beta verzi.

Pokud v současné době zamíříte na web WhatsApp, dozvíte se tam, že pro stažení aplikace potřebujete alespoň Android 4.1 nebo novější, alespoň iOS 12 nebo novější a také KaiOS 2.5.0 nebo novější.

Na té stejné webové stránce ale najdete také upozornění: „Od 24. října 2023 budou podporována pouze zařízení s operačním systémem Android verze 5.0 a novější.“ To znamená, že příští úterý dojde k ukončení podpory pro starší zařízení, které nedosahují na Android 5.0, nebo novější.

Mohlo by vás zajímat

Samsung Galaxy S3 a další telefony

Pro která zařízení tedy toto důrazné upozornění platí? Podle statistik se nedotkne mnoha uživatelů, neboť méně než jedno procento uživatelů používá WhatsApp na starším telefonu než s Androidem 5.0. Údajně jde zhruba o 1 milion zařízení, což vzhledem k tomu, že WhatsApp má víc jak 2,7 miliardy aktivních uživatelů, nepředstavuje velkou uživatelskou základnu.

Problém se úplně konkrétně může dotknout například uživatelů Samsung Galaxy S3 nebo Huawei Ascend P1. Tyto telefony, mimochodem extrémně oblíbené ve své době, pochází z roku 2012 na Android 5.0 již nedosáhnou.

Zdroj: WhatsApp


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud