Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp přinese na Androidu funkci, kterou mají iPhony už dávno. A je velmi praktická!

Jakub Fišer 04.05.2023

Aplikace WhatsApp má na iOS a Androidu trochu odlišné uživatelské rozhraní. Největším rozdílem je pak dolní panel s jednotlivými záložkami. Ten mají uživatelé appky pro iPhony k dispozici už dávno, Android je hodně pozadu. Snad se to brzy změní.

Kapitoly článku

Co se týče WhatsAppu, většinu nových funkcí testuje a později spouští nejprve na Androidu. Je to zřejmě otevřeností systému, a také zastoupením mezi uživateli – androidových telefonů je v oběhu stále podstatně víc než iPhonů.

Novinky pro WhatsApp na Androidu

Zrovna uživatelské prostředí ale aplikace jednotné nemá. Zatímco na Androidu probíhá hlavní přepínání v kontextové nabídce nahoře, iPhony mají praktický dolní panel, na kterém najdete rychlý vstup do hovorů, komunit, chatů či do nastavení.

Oblíbený portál WABetaInfo přišel s informací, že podobně zpracovaný panel budou mít k dispozici i uživatelů na Androidu. Přesto by měl být trochu odlišný. V trochu jiném designu nabídne chaty, komunity, nastavení stavu a hovory. Pro vstup do nastavení však budou muset uživatelé pořád sahat po „třech tečkách“ nahoře vpravo.

Není však jasné, kdy aktualizace s touto funkcí dorazí. Spodní navigační panel je součástí beta verze aplikace WhatsApp pro Android 2.23.10.6. Vzhledem k tomu, že nové rozvržení je ve fázi testování, širší veřejné vydání by již nemělo být daleko. Přesné datum uvedení však v tuto chvíli neznáme.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud