Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp se vzpamatoval: velmi kritizovaná funkce bude nakonec upravena

Jiří Palyza 12.09.2022

Vývojáři nejoblíbenějšího komunikátoru reagují na kritiku uživatelů. V nejnovější beta verzi aplikace se objevují náznaky, že vývojáři opět vylepší možnosti, související s automaticky mazanými zprávami.

Kapitoly článku

V programu Google Play Beta WhatsApp uvolnil novou verzi své komunikační aplikace, která má číselné označení 2.22.20.3. Vývojáři pracují na změnách v chování automaticky mizejících zpráv. Týká se to jejich uchovávání v souvislosti s budoucími aktualizacemi aplikace.

Už dříve se objevily informace o nově vyvíjené funkci, která za určitých okolností uživatelům umožňuje uložení některých zpráv. Ty WhatsApp nazývá "uchovávané zprávy", kept messages. Když vyprší platnost zprávy, která je v režimu automaticky mizející zprávy, dojde k jejímu odstranění z chatu bez zásahu uživatele. Co se ale stane v případě, pokud byste i přesto chtěli takovou zprávu uložit?

V takovém případě se může kterýkoliv uživatel v konverzaci rozhodnout, že zprávu ponechá s možností zobrazení pro všechny. "Uchovávané zprávy" jsou vlastně také mizející zprávy, ale bez vypršení platnosti. Každý se pak může rozhodnout, zda zprávu v režimu automaticky mizících v konverzaci ponechá bez ohledu na vypršení její platnosti. Může se ale také rozhodnout, že zprávu později zruší, takže zpráva bude mít opět nastavenou aktivní expiraci. Odstranění z režimu "uchovávaných zpráv" je užitečné, pokud nechcete, aby byla jinak automaticky mizící zpráva v chatu uchovávána.

WhatsApp: uživatelé by měli mít možnost zabránit ukládání zpráv, které jsou v režimu automaticky mizících

Funkce je stále ve fázi vývoje, ale v beta verzi WhatsAppu pro Android 2.22.20.3 je vidět, že vývojáři pracují na řízení některých scénářů v rámci uchovávaných zpráv.

Jedním z nich je upozornění pro případ, kdy automaticky mizící zprávu nejde zachovat. Jde například o situaci, kdy autor automaticky mizící zprávy provedl její vyjmutí z režimu uchovávaných zpráv. Nikdo jiný v konverzaci ji tak nemá šanci znovu nastavit pro uchování. Pokud je možné zprávu uchovat, uloží se s atributem hvězdičky, ale nachází se v rámci chatu v jiné sekci, pojmenované "uchovávané zprávy".

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud