Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp zavádí novou funkci Kanály: podobně jako v Telegramu umožní odebírat zajímavé novinky

Jiří Palyza 18.09.2023
Zdroj: Dimitri Karastelev/Unsplash

Oblíbený komunikátor přidává novinku, kterou mohou znát uživatelé Telegramu. Nabídne možnost odebírat aktuality od vámi zvolených zdrojů. Kanály budou dostupné celosvětově a právě v těchto dnech WhatsApp zahajuje jejich postupné zavádění.

Kapitoly článku

Nová funkce obdoby feedu v prostředí komunikátoru už byla oznámena v červnu. Uživatelé se jejím prostřednictvím budou moci přihlásit k odběru informací a zpráv od různých organizací, společností, nebo jiných uživatelů, kteří je zajímají.

Nové informace z připojených zdrojů se budou v aplikaci zobrazovat na samostatné kartě, odděleně od ostatní komunikace v chatech nebo hlasových hovorech. V Kanálech lze posílat kromě textových zpráv i fotografie, videa a aktivní odkazy.

Kanály ve WhatsAppu: na odebírané zprávy nepůjde odpovídat

WhatsApp kanály na displeji mobilu
WhatsApp: takto bude novinka v aplikaci WhatsAppu vypadat.
Zdroj: Meta/WhatsApp

Přestože odběratelé feedu budou moci na obsah doručených zpráv reagovat prostřednictvím emoji a účastnit se různých anket a dotazníků, Kanály jsou navrženy pro jednosměrnou komunikaci podle principu vysílání: odběratelé nemohou na informace přímo reagovat ani posílat zprávy správcům Kanálů.

Mohlo by vás zajímat

Vyhledávání kanálů a náhled jejich obsahu před zahájením jejich odběru bude možné prostřednictvím seznamu. Zelený symbol zaškrtnutí vedle názvu kanálu znamená, že WhatsApp ověřil jeho pravost. Podle informací od WhatsAppu by ani ten, kdo feed právě sleduje, ani ostatní uživatelé neměli vědět, kdo všechno se ke Kanálu přihlásil.

WhatsApp novou funkci zavádí po částech

Podle informací poskytovatele funkce Kanály prozatím není dostupná všem uživatelům a je zaváděna postupně. Kdo by chtěl, může se zapsat na seznam zájemců, a poté obdrží upozornění až bude funkce spuštěna.

WhatsApp také upřesňuje, že i v případě, kdy bude mít uživatel Kanály už k dispozici, nemusí být ještě zpřístupněné všechny jejich funkce. I když se už například budete moci přihlásit k odběru vybraného zdroje, nemusí být hned také možné vytváření vlastních kanálů.

Zdroj: The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme