Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WordPress WordCamp Praha 2016

Josef Mika 12.01.2016

V sobotu 20. února 2016 se uskuteční konference WordCamp Praha 2016, která se bude věnovat redakčnímu systému WordPress z pohledu uživatelů i vývojářů.

Ve světě už proběhlo ve 203 městech, 48 zemích a na 6 kontinentech celkem 514 WordCampů – akcí týkajících se tvorby a provozu internetových stránek na této rozšířené publikační platformě. V České republice se WordCamp bude konat potřetí. Celá akce bude probíhat v prostorách VŠE v Praze a nabídne návštěvníkům celkem 16 přednášek.

Na konferenci vystoupí zajímaví čeští přednášející, pro uživatele například Jan Tichý (Medio.cz), Filip Podstavec (GetFound.cz) a Tomáš Ludvík (DobryWeb.cz), pro developery David Biňovec (Automattic, vip.WordPress.com), Borek Bernard (VersionPress.net) a Vladislav Musílek (Musilda.cz).

Konference bude rozdělena do dvou současně běžících sérií přednášek:
První série nazvaná „Uživatelé“ bude věnována všem bloggerům, redaktorům, správcům či příležitostným uživatelům WordPress webů. Bude se zabývat zabezpečením WordPressu, problematikou koupených šablon, kvalitním obsahem, propagací a analytikou.

  1. Druhá série s názvem „Developeři“ pak půjde více do hloubky WordPressu a bude vhodná pro programátory, či pokročilé uživatele. Tento rok bude hlavním tématem REST-API, definující novou úroveň tvorby dynamických stránek.

Novinkou jsou letos i případové studie, které budou rozebírat příklady z praxe a se kterými vystoupí tři majitelé či provozovatelé webů nebo aplikací postavených na WordPressu. Na konferenci bude navazovat afterparty, kde bude možné navázat další kontakty, poznat nové lidi a rozšířit si obzory za hranice běžné konference. 

Cena vstupenky je stanovena na 499 Kč, v předprodeji zaplatíte 399 Kč. V prodeji bude 400 lístků, které se začnou prodávat v pondělí 18. ledna na oficiálních stránkách (předprodej potrvá do 25. ledna 2016).

wordcamp-prague-2016-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud