Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Xiaomi udělalo obrovský tah v oblasti aktualizací Androidu: jak na to odpoví Samsung?

Jiří Palyza 25.08.2023

Čínský technologický gigant Xiaomi představil novou politiku aktualizací firmwaru svých zařízení se systémem Android. Pro konkurenční Samsung je to výzva.

Kapitoly článku

V soutěži o aktualizace vlastních zařízení Xiaomi vyzývá jihokorejský Samsung ambiciózním plánem. Čínská technologická společnost ještě se svou dceřinou značkou Redmi tento měsíc představila několik nových zařízení, včetně skládačky MIX Fold 3 a Redmi K60 Extreme Edition. Ačkoliv tato zařízení nemusí být dostupná celosvětově, minimálně pro zákazníky modelu K60 v Číně je zde speciální novinka.

Redmi, dceřiná společnost Xiaomi, oznámila, že Redmi K60 Extreme Edition bude dostávat po dobu pěti let čtyři hlavní aktualizace operačního systému Android a bezpečnostní záplaty. Znamená to, že model K60 by mohl získat podobou podporu v poskytování aktualizací, jakou má dnes už většina zařízení Samsung Galaxy.

Bude si Xiaomi stát za svými závazky?

Redmi 12C | Zdroj: Xiaomi oficiální press kit

Smartphone Redmi: je to poprvé, kdy Xiaomi slibuje čtyři hlavní aktualizace operačního systému Android pro svou dceřinou značku. | Zdroj: Xiaomi oficiální press kit

Ačkoli se nabídka čtyř aktualizací operačního systému a pětileté podpory bezpečnostními aktualizacemi pro Redmi zdá být krokem správným směrem, uvidíme, zda Xiaomi a Redmi dokáží tuto novou politiku realizovat stejně důsledně, jako se to daří v posledních letech Samsungu.

Zatím není jasné, zda se tato rozšířená pravidla aktualizací budou vztahovat kromě Redmi K60 Extreme Edition i na další smartphony. Zůstává také otázkou, zda tato novinka bude platit globálně, nebo pouze pro telefony Xiaomi prodávané v Číně.

První krok byl učiněn

Každopádně je jasné, že se společnost Redmi vydala správnou cestou a nabízí zákaznicky přívětivější zařízení, která by bez výměny teoreticky mohla vydržet půl desetiletí.

Zda tato nová politika přinese Xiaomi a Redmi stejný úspěch jako Samsungu, se teprve uvidí. Do značné míry to také závisí na důslednosti a kvalitě aktualizací.

Zdroj: Gizmochina


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud