Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Xperia PLAY: Smartphone s PlayStationem

redakce 14.02.2011

Společnost Sony Ericsson představila včera večer nový smartphone řady Xperia s operačním systémem Android – model Xperia PLAY.

Xperia PLAY nabízí plnou funkčnost klasického chytrého telefonu pro nejvíce vytížené uživatele spolu s jedinečným herním zážitkem, který si přeje každý hráč.

V klasickém zobrazení poskytuje smartphone s operačním systémem Android všechny funkce a zážitky, na které jsou uživatelé zvyklí ze stávající řady Sony Ericsson Xperia – pětimegapixelový fotoaparát, 4“ displej s multitouch nebo nástroje pro sociální sítě.

Po vysunutí telefonu do boku ale uživatelé odhalí herní ovladače a vstoupí do světa mobilního hraní. Vysouvací herní panel nabízí digitální D-pad, dva analogové dotykové pady, dvě tlačítka na horní straně ovladače a čtyři PlayStation tlačítka: kolečko, křížek, čtverec a trojúhelník. Optimalizovaný procesor Qualcomm Snapdragon s 1 GHz CPU a zabudovaným grafickým procesorem Adreno GPU umožňuje plynulé přehrávání 3D her o rychlosti 60fps a prohlížení internetových stránek s minimální spotřebou baterie. Uživatelé Xperia PLAY si tak mohou telefonu na jedno nabití baterie užívat po dlouhou dobu.

Xperia PLAY bude využívat nejnovější platformu Google Android, verzi 2.3 Gingerbread. Xperia PLAY se stává i prvním zařízením s certifikací PlayStation. Bude tak mít přístup k obsahu PlayStation her přes iniciativu PlayStation Suite, kterou Sony Computer Entertainment právě vyvíjí a která bude spuštěna v průběhu tohoto roku.

Sony Ericsson se stal partnerem řady klíčových vydavatelů v herním průmyslu, kteří při uvedení telefonu na trh i poté nabídnou velké množství nových titulů přes Android Market. Pro Xperia PLAY tak budou k dispozici například od EA hry Need For Speed, Sims 3 a celosvětově první mobilní multiplayer verze FIFA 10. GLU Mobile/Activision nabídne titul Guitar Hero, Gameloft pak tituly jako Assassin’s Creed a Splinter Cell. Sony Ericsson se stal rovněž partnerem Unity Technologies a jejich oceněná vývojářská platforma bude využívána pro pokračující přísun kvalitních 3D her.

Vestavěná aplikace umožní uživatelům jednoduše najít a stáhnout tituly optimalizované pro hraní na Xperia PLAY, zajistí přístup ke hrám spuštěným v poslední době a nabídne i přehled informací o stažených hrách.

Sony Ericsson Xperia PLAY bude globálně uveden na trh na vybraných trzích od března 2011, v České republice v květnu 2011.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud