Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Xperia XZ3 – nová vlajková loď Sony

Pavel Trousil 30.08.2018

("IFA 2018:") Nejnovější smartphone od Sony má krásný zaoblený 6“ OLED displej a dokáže mimo jiné nahrávat video ve 4K HDR a zpomalené Super slow motion video ve Full HD s 960 fps.

Kapitoly článku

Společnost Sony Mobile představila na výstavě IFA svoji nejnovější vlajkovou loď, model Xperia XZ3, který je krásný na pohled, ale je také nabitý zvukovými a vizuálními technologiemi od Sony. Xperia je vybavena 6palcovým displejem QHD+ HDR OLED, který vychází z technologie televizorů BRAVIA OLED a nabízí hlubší odstíny černé, větší kontrast, vyšší ostrost a čistotu obrazu. Technologie X-Reality pro mobilní zařízení zase „vylepšuje“ obsah ve formátu SD.

Dva vepředu umístěné reproduktory S-Force Front Surround Sound jsou výkonnější s hlasitostí vyšší o 20 % ve srovnání s předchozím modelem. Podporován je zvuk s vysokým rozlišením. Technologie DSEE HX zase „dopočítává“ komprimované hudební soubory na kvalitu blížící se audiu ve vysokém rozlišení, zatímco technologie LDAC zajišťuje kvalitu bezdrátového poslechu. Systém vibrací Dynamic Vibration System podle Sony vytváří silný dotykový vjem, který umocňuje hudbu, filmy i hraní.

Zaoblené 3D sklo pokrývající přední a zadní část plynule přechází v tělo smartphonu. Smartphone má bezrámečkový design.  Odolnost zajišťuje kombinace 3 mm tenkého kovového rámu z hliníku v kombinaci se sklem Corning Gorilla Glass 5 a certifikací IP65/IP68. Na výběr jsou čtyři barvy: Black, White Silver, Forest Green, and Bordeaux Red.

XZ3 dostala rovněž nové uživatelsky rozhraní Side sense, které využívá umělou inteligenci. Napříkald dvakrát poklepejte na jednu ze stran XZ3 a telefon sám předpoví a zobrazí, které aplikace chcete dále použít a umístí je tak, abyste je měli na dosah.

 20180830-135233-nahled                             

Pokročilý fotoaparát a další výbava

XZ3 je vybavena novou technologií Smart launch využívající UI, která uvede fotoaparát do pohotovosti, když telefon držíte horizontálně. K dalším technologiím patři Superior Auto, prediktivní snímání, prediktivní autofokus a snímání úsměvu. A zatím jako jediný nabízí nahrávání filmů ve 4K HDR a zpomalené video Full HD Super slow motion s rychlostí 960 snímků za sekundu. Hlavní fotoaparát s 19 MP doplňuje 13MP přední fotoaparát, který umožní uživatelům zachytit vylepšená selfie s beauty efekty a rozostřeným pozadím.   

Model XZ3 je vybaven mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 845 s 5G připojením rychlostí až 1,2 Gb/s. Další podrobnosti o výbavě zatím Sony neuvádní. Xperia XZ3 bude dostupná na vybraných trzích od září 2018 a bude mezi prvními zařízeními, která se budou dodávat s nejnovější verzí Android 9 Pie.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud