Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

YouTube zahájil tažení proti blokátorům reklam: přesto jsou metody, jak se této otravnosti vyhnout

Jiří Palyza 29.11.2023
Zdroj: Claudia Dewald/Pixabay

Google to myslí s penalizací uživatelů, kteří mají na YouTube nasazený některý z blokátorů reklam, vážně. Všemožně se snaží, aby je diváci deaktivovali a reklamy povolili. Jejich sledování uprostřed videoklipů je ale otravné. Co s tím?

Kapitoly článku

S potíráním rozšířeného blokování reklam na YouTube už Google začal před nějakým časem. Uživatelé, kteří mají některý z blokátorů instalovaný, se mohou setkat s překážkami v přehrávání videí: jejich zpomalováním, nemožností přehrávat, nebo nabídkami Google k přechodu na verzi YouTube Premium, která je sice bez reklam, ale placená.

Přinejmenším uživatelé Chrome ale stále mají způsob, jak reklamní přestávky výrazně zkrátit: nástroj Ad Speedup. Toto rozšíření prohlížeče, které je kompatibilní i s prohlížečem Edge, dělá přesně to, co už napovídá jeho název. Zajišťuje, aby se reklamy přehrávaly mnohem rychleji.

Rozšíření prohlížeče zrychluje přehrávání reklam na YouTube: toto jsou jeho funkce

YouTube na laptopu
Google zaujal jasnou pozici proti instalaci blokátorů reklam na YouTube. Uživatelé ale mají další alternativu. Reklamy si mohou přehrávat zrychleně.
Zdroj: Tymon Oziemblewski/Pixabay

Praktický plug-in automaticky reklamy rozpozná a přehrává je šestnáctinásobnou rychlostí. Například reklama, která při normální rychlosti přehrávání trvá 30 sekund, se zkrátí na méně než dvě sekundy. Kromě toho se automaticky ztlumí zvuk reklam a nástroj také za uživatele hned klikne na případné tlačítko "Přeskočit" v okamžiku, kdy se objeví.

Na běžná videa na YouTube nemá funkce Ad Speedup vliv. Podle informací vývojáře by také neměly nastat žádné problémy v případě, kdy by uživatelé měli současně aktivovaný blokátor reklam.

Mohlo by vás zajímat

Zatím není jasné, zda do budoucna Google zakročí i proti tomuto rozšíření. V tržbách za reklamu ale bude hrát významnou roli i doba jejího sledování, která se díky Ad Speedup výrazně zkracuje. Proto je vysoce pravděpodobné, že i tato metoda bude časem pro Google trnem v oku.

Zdroj: Ad Speedup, Mezha.Media


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud