Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Za měsíc spadne internet: tvůrci GTA 6 oznámili, kdy představí první trailer

Jakub Fišer 09.11.2023
Zdroj: Rockstar Games / GTA 5 press kit

Nový díl série Grand Theft Auto, ať už ponese jakýkoliv přídomek, je nejspíš tou úplně nejočekávanější hrou současnosti. Vývojáři se studia Rockstar Games potvrdili, že ještě před koncem roku se můžeme těšit na plnohodnotný první trailer na hru. Očekávání jsou astronomická.

Kapitoly článku

GTA 6 k vidění ještě letos

GTA 6 (neoficiální název) už píše svůj příběh vlastně od chvíle, kdy vyšel předchozí díl, a sice GTA 5. Nový díl městské akce od studia Rockstar má nabídnout osobitý zážitek z otevřeného světa, skvěle vyprávěný příběh a mimo další i nádherné grafické zpracování. Série GTA je zkrátka modlou pro spoustu hráčů, tzv. matkou všech her, a pokračovat by to mělo i s šestým dílem, ať už se bude jmenovat jakkoliv.

Ve středu se tvůrci odhodlali k extrémně ambicióznímu prohlášení. Na svých sociálních sítích uvedli, že tou nejlepší oslavou výročí existence jejich studia bude vydání historicky prvního traileru na GTA 6.

Zdroj: @RockstarGames / X

„Příští měsíc uplyne 25 let od založení společnosti Rockstar Games. Díky neuvěřitelné podpoře hráčů po celém světě jsme měli možnost vytvářet hry, které nás opravdu baví. […] S velkou radostí vám oznamujeme, že začátkem prosince zveřejníme první trailer k dalšímu Grand Theft Auto. Těšíme se na další roky, kdy se s vámi všemi budeme o tyto zážitky dělit,“ uvedl na síti X i na Facebooku Sam Houser, prezident Rockstar Games.

Kdy vyjde GTA 6?

Znamená to, že fanoušci budou mít vůbec poprvé hmatatelnou ukázku nové hry, na kterou se tolik těší. Kolik toho trailer ukáže, to je ve hvězdách. Nedočkavci mohou již v těchto dnech sjíždět uniklé záběry na YouTube, které se objevily v září loňského roku.

Otázkou zůstává, za jak dlouho po uvedení prvního traileru si budete moci GTA 6 zahrát. Ozývají se názory, že hra by mohla vyjít někdy v roce 2024, nejpozději během první poloviny roku 2025. V tuto chvíli je však složité tipovat, jaké platformy půjdou jako první na řadu.

Zdroj: Rockstar Games


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud