Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Zabraňte přenosu dat z interního antivirového testu

Pavel Trousil 20.08.2018

Novější verze internetového prohlížeče Google Chrome obsahují interní virový skener. Ten je pak aktivní na pozadí a může vést k vysokému zatížení procesoru. 

Navíc výsledky testu jsou automaticky odesílány společnosti Google. Pokud chcete zabránit tomuto přenosu dat, můžete nastavení změnit. Spusťte prohlížeč, klikněte na tři tečky v pravém horním rohu a dostanete se do nabídky, ze které vyberte »Nastavení«. Přejeďte až na konec, kde najdete »Rozšířená nastavení«.  Úplně na konci najdete sekci označenou »Resetovat a vyčistit«. Klikněte na »Vyčištění počítače«. V následujícím okně klikněte na »Nahlásit podrobnosti Googlu«, abyste tuto funkci deaktivovali. Tato funkce je ve výchozím nastavení vždy aktivována.

Poznámka: Odesílání přehledů Googlu můžete zastavit i na smartphonech s Androidem. Abyste to provedli, spusťte Chrome, klikněte na ikonu se třemi tečkami v pravém horním rohu a pak v nabídce na »Nastavení«. V části »Rozšířená nastavení« pak klikněte na »Ochrana soukromí«. Zde můžete zrušit zaškrtnutí u »Přehledy zabezpečení«, případně i u »Bezpečné prohlížení«.

chrome-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud