Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zahrajte si mobilní Android hry na počítači

Pavel Trousil 29.05.2023

Mobilní hry pro Android jsou nově dostupné i na osobním počítači s Windows. Stačí si stáhnout aplikaci Hry Google Play a pak si můžete zahrát hry na velké ploše monitoru a k ovládání používat myš a klávesnici. Pokračovat v hraní pak můžete i na mobilu.

Zatím v beta verzi je ke stažení na webové stránce Googlu aplikace Play Game (Hry Google). Díky ní si můžete některé hry určené pro Android a dostupné na Google Play zahrát i na osobním počítači. K dispozici je zatím přes 100 her přizpůsobených pro ovládání pomocí myši a klávesnice. Hru si vyberete z nabídky a stáhnete do počítače, podobně jako na chytrém telefonu.

mob-nahled

Stáhněte si aplikaci Hry Google a můžete začít hrát Android hry na PC. | Screenshot web Google.

Pokud se přihlásíte pod svým účtem na Googlu, bude se vám synchronizovat postup a knihovna her mezi zařízeními. Takže když začněte hrát na telefonu, můžete pokračovat v hraní na počítači a pak klidně zase můžete přejit na telefon.

mob2-nahled

Pokud se přihlásíte pod svým Google účtem, můžete synchronizovat postup ve hře mezi zařízeními. | Zdroj: screenshot aplikace Hry Google.

Minimální požadavky na počítač, na kterém můžete hrát hry pro Android, jsou následující: operační systém Windows 10 (v2004), SSD disk s 10 GB volného místa, grafika Intel UHD Graphics 630 nebo srovnatelná, procesor se 4 fyzickými jádry, 8 GB RAM, účet administrátora a zapnutá hardwarová virtualizace. Hry Google Play zatím nejsou k dispozici pro Mac.

Zdroj: Google Play Game


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud