Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zajímavá odolná zrcadlovka

redakce 21.02.2013

Nový Nikon D7100 pracuje s formátem DX a rozlišením 24,1 Mpix a je určen pro pokročilé amatéry. Kombinuje špičkovou výbavu s odolným a lehkým tělem, umí ostřit na 51 polí a nabízí i záznam Full HD videa. Tělo bude stát 27 990 Kč, set s objektivem AF-S 18-105 mm pak 32 990 Kč.

 

 

 

Podle tiskové zprávy nemá přístroj antialiasingový filtr (OLPF), takže dokáže na maximum využít rozlišení 24,1 megapixelu. Vysoká citlivost obrazového snímače nabízí nastavitelný rozsah ISO 100–6 400, který lze zvýšit na ISO 25 600. K dispozici je rovněž rychlé sériové snímání frekvencí až 6 sn./s, které je vhodné například pro zachycení detailů rychle se pohybujících objektů.

Tělo fotoaparátu Nikon D7100 s horním a zadním krytem z hořčíkové slitiny má zvýšenou odolnost proti nárazům, vnikání prachu a vody, a poskytuje tak v této kategorii přístrojů robustní fotoaparát s  nízkou hmotností. Tělo vážící 675 g je bezpečně utěsněno proti vlhkosti a prachu a disponuje automatickým čištěním obrazového snímače při zapnutí a vypnutí přístroje.

Hledáček přístroje se zvětšením 0,94× dokáže zobrazit téměř celé obrazové pole a na vysoké úrovni je i 3,2“ náhledový LCD displej s rozlišením 1 229 000 pixelů. Při použití hledáčku, živého náhledu i při přehrávání jsou na dosah nové praktické funkce. Vylepšené tlačítko ‘i’ nabízí přímý přístup k často používaným funkcím a při fotografování v režimu LifeView je k dispozici bodové měření vyvážení bílé barvy. Praktická je dvojice slotů pro paměťové karty, díky nimž lze snadno přepnout na druhou paměťovou kartu po zaplnění první, nebo lze na jednu kartu ukládat statické snímky a na druhou videosekvence.

Nikon D7100 nabízí možnost záznamu Full HD videosekvencí (1920 × 1080 px) se snímací frekvencí až 60i/50i v režimu výřezu 1,3×, resp. až 30p/25p/24p ve formátu DX. V reálném čase lze rovněž aplikovat množství kreativních efektů, jako je Selektivní barva. Nikon D7100 je vybaven vestavěným stereofonním mikrofonem a je kompatibilní s externím stereofonním mikrofonem ME-1.

Profesionální systém automatického zaostřování fotoaparátu Nikon D7100 využívá stejné algoritmy jako model D4. Přístroj nabízí 51 zaostřovacích polí včetně 15 snímačů křížového typu ve střední části obrazového pole. Činnost automatického zaostřování je možná i při kombinované světelnosti f/8 a umožňuje využít větší množství různých kombinací objektivů a telekonvertorů – což je u této kategorie fotoaparátů novinkou. Automatické zaostřování s fázovou detekcí pracuje až do hodnoty jasu −2 EV a dovoluje tak přesné zaostření i za nejnižších úrovní osvětlení včetně měsíčního světla. Systém detekce motivu využívá 2 016pixelový RGB snímač měření expozice pro přesnou identifikaci prostředí a objektu a optimalizaci nastavení expozice (AE), automatického zaostření (AF) a automatického vyvážení bílé barvy (AWB).

Při fotografování vysoce kontrastních motivů lze i v případě pohyblivých objektů využít funkci Active D-Lighting (ADL), který vylepšuje zachycení detailů ve světlech a stínech. Při použití režimu vyvažovaného vyjasňovacího záblesku je upravován zábleskový výstup pro dosažení optimální expozice fotografovaného objektu. U objektů s velkými rozdíly jasů lze pro zachování detailů ve světlech a stínech snímku využít funkci HDR.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud