Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zbavte se zbytečností

redakce 27.02.2018

("  5 minut čtení - 10 minut instalace -  ") Dostali jste na Vánoce nevhodné dárky? Nebo nemáte nové věci kam dát? Udělejte si doma místo a prodejte nepotřebné věci přes internetový bazar. Nový inzerát můžete podat i prostřednictvím mobilní aplikace.

Sbazar.cz

Bazar od Seznamu

Internetovou službu Sbazar.cz provozuje Seznam.cz a poskytuje k ní i mobilní aplikace pro smartphony a tablety a Androidem a iOS. Aplikaci Sbazar.cz můžete samozřejmě použít i pro vložení nového inzerátu, pro který si zvolíte kategorii, zadáte popis a cenu nabízeného zboží a pomocí fotoaparátu mobilního zařízení pořídíte jeho fotografie. Svoje inzeráty pak můžete přímo v aplikaci i spravovat a odpovídat na poptávky. Inzeráty lze v aplikaci Sbazar.cz vyhledávat například podle kategorií a lokality nebo klasicky podle klíčových slov. Uvítali bychom ale lepší třídění nalezených inzerátů, například podle cenového rozpětí.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Bazoš

Nepřeberná nabídka

Inzertní služba Bazoš sice nevyniká přívětivým uživatelským rozhraním a velkou přehledností, ale denně ji na internetu navštíví statisíce lidí, kteří se probírají desítkami tisíc inzerátů. Aby mezi nimi byl i ten váš, použijte stejnojmennou mobilní aplikaci Bazoš, dostupnou pro platformy Android a iOS. Inzeráty jsou ve službě Bazoš členěny do mnoha různých kategorií a vyhledávat v nich lze například i podle lokality, rozpětí ceny a samozřejmě i klíčových slov. Pokud neprodáváte, ale naopak něco sháníte, bude se vám hodit služba hlídacího agenta, která vás upozorní, když bude na Bazoš přidán inzerát na zboží s požadovanými parametry.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Letgo

Komunitní bazar

Myšlenka nadnárodního webového projektu Letgo spočívá v rychlém vytváření nabídek a poptávek na lokální, či chcete-li komunitní úrovni. Aplikace Letgo tak vyhledá nabídky nejblíže k vaší aktuální poloze. Filtrování inzerátů proto probíhá primárně na základě vzdálenosti, jejíž limit můžete sami určit. Dále jsou k dispozici běžné kategorie jako elektronika, móda, dům a zahrada atd. a samozřejmě i fulltextové vyhledávání. Pokud se přihlásíte prostřednictvím Facebooku, můžete nabídky v Letgo sdílet i s vašimi přáteli v sociální síti. Samotné vytvoření vaší nové nabídky je záležitostí několika okamžiků, kdy nabízenou věc vyfotíte, zařadíte do zvolené kategorie a doplníte popisek.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Daruji za odvoz

Nejen harampádí

Možná i vy máte doma věci, u kterých je vám jasné, že si je asi od vás nikdo (za zajímavou částku) nekoupí, ale zároveň je vám líto vyhodit je do popelnice. Pak zkuste aplikaci s jednoznačným názvem Daruji za odvoz, propojenou s webem darujizaodvoz.cz. Po jednoduché registraci nového uživatelského účtu můžete v prostředí mobilní aplikace vkládat nové inzeráty na věci, které nemusí být nutně úplně zdarma (tedy za odvoz), ale třeba i výměnou za nějakou drobnost (láhev vína, čokoládu atd.). Inzeráty jsou tříděny do běžných kategorií a také dle krajů. Navíc je možné vkládat i vlastní poptávky po věcech, kterých se třeba někdo jiný chce zadarmo zbavit.

Platforma: Android
zdarma

Aukro.cz

Prodej nejvyšší nabídce

Zcela zdarma nebo za drobný poplatek (dle kategorie zboží) můžete vystavovat vlastní nabídky na největším českém aukčním portálu Aukro.cz. Můžete se přitom rozhodnout, zda budete prodávat za pevnou cenu, nebo nejvyšší nabídce v aukci. V mobilní aplikaci Aukro.cz můžete vytvářet nové nabídky a samozřejmě i sledovat všechny své probíhající aukce. Dále je pochopitelně možné prostřednictvím mobilních zařízení přihazovat v aukcích jiných uživatelů nebo sledovat zajímavé nabídky zboží. Pro obchodování na Aukro.cz je třeba si nejprve vytvořit uživatelský účet. Mnoho prodejců přitom v rámci Aukro.cz nabízí i úplně nové zboží.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Vinted

Prodej či výměna

Především pro ženy je určena aplikace Vinted (dříve VotočVohoz), do které je třeba se registrovat účtem Google nebo uživatelským účtem na Facebooku. V aplikaci Vinted jsou k dispozici především nabídky nošeného dámského oblečení, obuvi a módních doplňků, které lze jednak koupit, ale často třeba i vyměnit za jiný kousek garderoby. Díky propojení s Facebookem funguje ve Vinted i čilá komunitní diskuse o módních trendech a přímo v aplikaci lze komunikovat o nabídkách, výměnách nebo licitovat o ceně. Také samotné vystavení nového zboží do nabídky je velmi snadné. Stačí jen daný kousek vyfotit smartphonem a doplnit vhodným popiskem.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

eMimino.cz bazar

Věci pro děti

Podobně jako je aplikace Vinted specializovaná na dámskou módu, má celkem jasnou specializaci také bazar eMimino.cz, doplněný o mobilní aplikace pro smartphony a tablety s Androidem a iOS. Použité dětské zboží je v aplikaci eMimino.cz roztříděno do řady kategorií s možností přehledného vyhledávání a třídění. Při vystavování nepotřebných věcí po vašich dětech máte na výběr mezi prodejem, darováním či výměnou, ale abyste mohli služby aplikace eMimino.cz využívat opravdu naplno, je třeba si nejprve zaregistrovat nový uživatelský účet nebo se přihlásit prostřednictvím Facebooku. Pak můžete využívat i funkci pro zasílání zpráv a diskusi s dalšími uživateli bazarové aplikace.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Bazák.cz

Bazarové zboží

Stejně jako v případě aplikace Bazoš.cz je i aplikace Bazák.cz propojena se stejnojmenným bazarovým serverem. Nabídky jsou členěny do více než dvou desítek kategorií, které se ještě dále větví. Pro vytváření vlastních inzerátů je třeba si nejprve vytvořit nový uživatelský účet a pak můžete spravovat všechny své nabídky z jednoho místa, včetně případných odpovědí ostatních uživatelů na vaše inzeráty. Nové inzeráty můžete v aplikaci Bazák.cz vytvářet i bez připojení k internetu a k jejich odeslání na bazarový server dojde ve chvíli, kdy bude připojení k němu opět dostupné. Podobně jako u ostatních bazarových aplikací lze i na Bazáku.cz vystavovat zboží bez poplatku.

Platforma: Android
zdarma

StřelTo

Pro úspěšný prodej

Velmi šikovný způsob prodeje nepotřebných věcí nabízí aplikace StřelTo. Z jednoho místa totiž můžete vystavit svou nabídku na inzertních serverech Aukro.cz, Annonce.cz, Hyperinzerce.cz, Bazoš.cz a také na Facebooku. K úspěšnému vystavení na více místech je ale třeba, abyste na zvolených inzertních serverech měli vytvořené uživatelské účty a následně je s aplikací StřelTo propojili. Pak můžete doplnit fotografie, popis a cenu zboží a poté inzerát vystavit. Na rozdíl od ostatních aplikací v tomto přehledu lze přes StřelTo zboží pouze nabízet, a nikoli nakupovat. To ale vyplývá ze samotné podstaty této služby.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud