Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Zklidněte příliš hlučný projektor

Pavel Trousil 10.07.2017

Ať už se díváte večer na film, nebo se musíte zúčastnit pracovní porady s projekcí, příliš hlasitý projektor je v takovýchto případech opravdu otravný. Existuje však několik možností, jak hluk projektoru snížit. 

V první řadě zkontrolujte, zda jsou všechny ventilační otvory projektoru volné, tedy zda není projektor špatně umístěný nebo nejsou otvory zaprášené. Pokud nemůže vzduch volně cirkulovat, musí projektor zvýšit otáčky ventilátoru a tím se hluk zvyšuje. Najdete-li na ventilačních otvorech prach a nečistoty, odstraňte je vysavačem nebo kartáčkem. Zkontrolujte také ventilátor, zda pracuje správně, není blokován nebo na hranici své životnosti.

Jestliže je projektor umístěn u stropu, můžete z něj odstranit ochranný kryt, což může také přispět ke snížení hluku. Další možností akustického ztlumení je výměna ventilátoru za tišší model. Při vyhledávání vhodného ventilátoru si zjistěte jeho technické parametry – především rozměry a hlučnost udávanou v dB. Pokud máte místnost alespoň trochu zatemněnou, můžete na projektoru aktivovat Eco mod, což většinou vede k okamžitému snížení jeho hlučnosti. Klesne tak nejen jeho hlučnost, ale i spotřeba. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme