Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zveme vás na konferenci z oblasti digitálního zdraví: příznivci moderních technologií v lékařství si přijdou na své

redakce 02.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Nové poznatky z výzkumu a inovací v oblasti digital health a možnosti jejich využití přináší druhý ročník vědecké konference "Moderní postupy v distanční péči a rehabilitačním lékařství". Konference bude opět nabitá vědeckými příspěvky, pokrývajícími rozmanitou škálu témat. Program bude zajímavý i pro vývojáře.

Kapitoly článku

Druhý ročník konference "Moderní postupy v distanční péči a rehabilitačním lékařství" je příslibem zajímavé události pro všechny, kdo se zajímají o inovace ve zdravotnickém průmyslu: od lékařů až po vývojáře technologií. Konference má nejen poskytnout důležité poznatky, ale také otevřít diskusi o budoucím směřování zdravotnické péče a inovacích, které ji již dnes významně formují.

Pořadatelé konference ze Společného pracoviště biomedicínského inženýrství FBMI ČVUT a 1.LF UK účastníkům představí nové postupy a trendy v oblasti digitálního zdravotnictví a rehabilitace. Konference je dvoudenní a bude se konat 4. a 5. dubna 2024 v Kongresovém centru Ústřední vojenské nemocnice v Praze 6.

Na stránkách konference naleznete program a sborník. Připravená témata zpracovali přední čeští experti a výzkumníci. Ti budou svoje poznatky a zkušenosti prezentovat v různých oblastech digitálního zdravotnictví.

Technologické Inovace ve zdravotnictví

Přednáška Procesní rámec anonymizace zdravotnických dat na ČVUT FBMI představí přístupy k anonymizaci zdravotnických dat využívané na katedře biomedicínské techniky. Výzvy a přínosy kybernetické bezpečnosti a umělé inteligence v praktickém zdravotnickém prostředí představí přednáška Kybernetická bezpečnost a AI v praxi.

Regulace a právní aspekty

Příspěvek Dopady MDR na trh zdravotnických prostředků a poskytovatele zdravotní péče shrne základní změny v legislativě jak na evropské, tak na české úrovni a jejich dopady na trh se zdravotnickými prostředky a poskytovatele zdravotní péče. O moderním fenoménu elektronizace a digitalizace pojedná přednáška Limity právně bezpečné telematiky a umělé inteligence ve zdravotnictví.

Budoucnost Distanční Péče a Rehabilitace

Přednáška Využití AI nástrojů v dlouhodobé péči o chronicky nemocné pacienty představí nově vyvinutou mobilní aplikaci, která kombinuje prvky umělé inteligence s telemedicínskými technologiemi. Výhody aplikace virtuální reality v oblasti rehabilitace ortopedických, neurologických, onkologických, a geriatrických pacientů představí přednáška Virtuální realita jako praktický asistent vaší rehabilitace. Výsledky rehabilitace v prostředí virtuální reality, otevírající nové cesty pro efektivní terapii představí přednáška Praktické využití a výsledky rehabilitace ve virtuální realitě.

Budoucnost Zdravotnictví

Vystoupení Digitální doba při poskytování zdravotních služeb: Skutečnost nebo fikce zkoumá současné trendy v právní úpravě digitalizace zdravotních služeb v dnešní informační společnosti. Představu budoucnosti zdravotnictví a inovacemi představí přednáška Zdravotnictví v roce 2032 -.

Nové Technologie v Rehabilitaci

Imerzivní virtuální realita jako nástroj k vyšetření a terapii třesu představí imerzivní virtuální realitu jako technologii, která poskytuje v oblasti distanční medicíny a léčebné rehabilitace neustále nové metody využití. Přednáška Aplikace chytrých náramků pro monitoring pohybu horní končetiny u pacientů po CMP představí výsledky observační studie. Výhody a možnosti telerehabilitace s využitím inerciálních senzorů představí přednáška Telerehabilitace pomocí inerciálních senzorů.

Náš titul je digitálním parterem konference, přidáváme se tedy k pozvánce na jistě velmi zajímavou akci.

Zdroj: Distancnirehabilitace.cz
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud