Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

100 MB/s s novými síťovými disky Western Digital

redakce 15.10.2010

Western Digital představil novou verzi externího síťového pevného disku My Book Live, který je určen primárně pro domácnosti a má usnadňovat centralizaci domácích digitálních médií. Podle tiskové zprávy má disk díky gigabitovému přenosu dat dosahovat rychlosti až 100 MB/s. Data by se tedy měla přenášet až třikrát rychleji než u tradičních externích disků s rozhraním USB 2.0.

Pevný disk v síťovém mediálním serverovém zařízení My Book Live nabízí možnost sledovat video, fotky či poslouchat hudbu na počítačích platformy Mac či PC, které jsou propojeny domácí sítí a díky certifikaci DLNA umožňuje posílat multimediální obsah na obrazovku televizoru. Disk podporuje komunikaci s multimediálními zařízeními s certifikací DLNA, jako jsou například mediální přehrávače WD TV  Live Plus, Blu-ray přehrávače nebo herní konzole Xbox 360 a PlayStation 3. Uživatelé mohou také přehrávat hudbu a video uložené na disku prostřednictvím  iTunes, stejně tak prohlížet fotografie na svých zařízeních iPhone, iPod touch či iPad. Uživatelé dále mohou přistupovat ke svým datům a sdílet tato data uložená na disku My Book Live z libovolného počítače připojeného k internetu prostřednictví služby vzdáleného přístupu. 

Síťový disk My Book Live bude k dostání v kapacitách 1 TB a 2 TB a je kompatibilní se systémy Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard a Snow Leopard, a také pro zařízení DLNA/UPnP. My Book Live má omezenou 3letou záruku a na evropském trhu bude dostupný  koncem roku 2010 . Předpokládaná koncová cena 180 EUR pro 1 TB a 240 EUR pro 2 TB.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud