Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

84palcová 3D televize s Ultra Definition rozlišením

redakce 26.07.2012

První 84palcovou 3D televizi s rozlišením Ultra Definition (UD) představí společnost LG Electronics (LG) na letošním veletrhu IFA 2012 v Berlíně. Nabídne rozlišení 3840 × 2160, tedy 8 miliónů pixelů. To je 4x více, než kolik mají současné Full HD televizory.

84palcová televize LG CINEMA 3D se může pochlubit rozlišením 8 milionů pixelů (3840 x 2160), což je čtyřikrát vyšší rozlišení než u stávajících Full HD TV panelů. Dosáhnout takového rozlišení umožňuje výkonný obrazový procesor LG Triple XD Engine. Obsah v nižším rozlišení se zobrazí pomocí funkce Resolution Upscaler Plus (zlepšovač rozlišení). Právě se ztrátou kvality obrazu se potýkají starší typy velkých obrazovek.

Skrze velký displej budou moci diváci využít systém Smart TV od LG, který obsahuje přes 1 200 aplikací. Díky nim bude mít divák přístup k množství filmů, televizních pořadů, bude moci přistupovat na sociální sítě. Nechybí ani přístup do „LG 3D Zone“. Zákazníci zde najdou sbírky 3D filmů a obsah překonvertovaný z 2D do 3D pomocí technologie „LG Enhanced 3D Conversion Engine“.  Ovládání obřího televizoru zajišťuje Magic Remote Control.

Televize má zabudovaný program pro konverzi obsahu ve 2D do 3D. A funkce Dual Play zajistí, že hráči (například na připojené herní konzoly) mohou sedět vedle sebe, sledovat stejnou obrazovku, a přitom díky brýlím pozorovat jiný obraz. Řečeno jinými slovy, obrazovka se během hraní nedělí na dvě hrací pole, ale oba hráči hrají na celých 84 palcích.

UD 3D TV od společnosti LG je vybavena reproduktorovým systémem 2.2, který se skládá ze dvou 10W reproduktorů a dvou 15W basových reproduktorů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud