Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Acer K11 – půlkilový projektor

redakce 22.03.2010

Již druhou generaci miniaturního ultrapřenosného LED projektoru uvádí na trh společnost Acer. Podle údajů od výrobce kombinuje svítivost 200 ANSI lm, kontrast 2000:1, jeho lampa vydrží až 20 000 hodin a váží jen 610 gramů.

Lehký a kompaktní projektor Acer K11 je vybaven USB portem a čtečkou paměťových karet SDHC, takže na něm lze promítat i bez připojeného PC. Dále je vybaven portem HDMI, který přenáší nekomprimované digitální signály a vícekanálový zvuk, a tedy může reprodukovat televizní pořady anebo zábavu ve vysokém rozlišení. 

 

Nový projektor K11 spojuje technologii DLP s LED lampou a tím dosahuje zvýšení kvality obrazu. LED technologie nabízí několik významných předností ve srovnání s běžnými lampami. Především v podstatě odstraňuje nutnost výměny lampy, protože životnost LED lampy dosahuje až 20 000 hodin a k její odolnosti navíc přispívá skutečnost, že nevyužívá citlivá vlákna ani skleněnou baňku.

 LED lampy dále neobsahují toxické látky, jako např. rtuť nebo halogenové plyny, a ve srovnání s běžnými lampami mohou snížit spotřebu až o 30 %. Další energetické úspory zajišťuje funkce Auto-shutdown, která automaticky vypne projektor, pokud v průběhu časového intervalu nastaveného uživatelem nepřichází vstupní signál.

Pikoprojektor K11, který váží jen o něco více než půl kilogramu (0,61 kg) a měří pouhých  122x116 mm, patří v současnosti k nejmenším a nejlehčím projektorům na trhu. Je to tedy ideální společník pro mobilní uživatele, kteří potřebují přenosné zařízení pro okamžitou projekci bez náročných příprav.

Bez ohledu na kompaktní rozměry nabízí pikoprojektor K11 výkon 200 ANSI lumenů a kontrastní poměr 2000:1. Technologie Acer SmartFormat podporuje mnoho formátů obrazu včetně 4:3 a 16:9 a tím zbavuje uživatele starostí s nastavením vhodného rozlišení na notebooku se širokoúhlým displejem. Ruční korekce zkreslení obrazu (v rozsahu až 40° ve svislém směru) a automatická korekce Keystone odstraňují deformaci obrazu, a tedy přítomní mohou sledovat obraz dokonale obdélníkového tvaru, což dokazuje, že Acer K11 je ideální projektor do malých místností.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud