Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AirLive N.MINI: Nejmenší router na světě

redakce 25.11.2010

AirLive představuje nejnovější miniaturní bezdrátový router AirLive N.MINI. Velikostně se vejde do dlaně, ale poskytuje bezdrátové připojení o rychlosti 300Mbps. Zajímavá je také spotřeba energie, která je jen čtvrtinová oproti konkurenčním routerům. Pro domácí použití je vhodný jako bezdrátový router, který bez problémů pokryje běžný byt nebo celé patro rodinného domu. Častým návštěvníkům hotelů může poskytnout bezdrátovou síť na pokoji, ve kterém je pouze drátové připojení. Rovněž poslouží jako zesilovač signálu jiného hot-spotu. Dále je vhodný k propojení mediálních přehrávačů nebo herních konzolí bezdrátově.

Rozměrem 7,5cm × 5,4cm je AirLive N.MINI nejmenším bezdrátovým routerem na světě s přenosovou rychlostí 300Mbps. I přes miniaturní rozměry obsahuje 2T2R MIMO antény a čip 802.11b/g/n. Nabídne tak lepší pokrytí i vyšší rychlost, než starší 802.11b/g zařízení a díky optimalizaci uložení antén se vyrovná standardním 802.11n routerům obvyklých rozměrů.
Na rozdíl od běžných routrů na trhu není třeba žádné nastavovaní, jednoduše pripojíte router k internetu a sdílíte bezdrátový signál. AirLive N.MINI je možno používat v režimu Access Point (přístupový bod), klient nebo router a to prostým přepnutím tlačítka na zadní straně, což je velmi rychlé, jednoduché a komfortní a není třeba žádného softwarového nastavování. Na routeru je také tlačítko WPS, díky kterému se bezdrátové zařízení jako notebook bezpečně připojí jedním kliknutím – bez opisování složitých hesel, nebo klíčů.     
Jednou z dalších výhod AirLive N.MINI je jeho ekologický aspekt, spotřeba je až o 80 % nižší než je obvyklé u routerů standardní velikosti a činí méně než 1 W. I pokud je AirLive N.MINI používán delší čas, nezahřívá se. Další výhodou je funkce dovolující časové omezení internetového připojení, což ocení hlavně rodiče, kteří chtějí kontrolovat dobu strávenou svými dětmi u internetu.
Více informací o tomto produktu naleznete http://cz.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1286350321930.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud