Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Akční kamerka Olympus TG-Tracker

Pavel Trousil 24.05.2016

Nová odolná a flexibilní akční kamera Olympus zaznamená kromě videa v rozlišení až 4K a fotek také nadmořskou výšku, rychlost, teplotu a řadu dalších údajů.

Nová akční kamerka TG-Tracker podle výrobce kombinuje obrazový výkon fotoaparátů Olympus s kvalitními 4K video záběry a s outdoorovou odolnou konstrukcí. TG-Tracker má odnímatelnou rukojeť, ultra-širokoúhlý objektiv (zorné pole 204°), 5osou stabilizaci obrazu a výklopný LCD displej. Uživatelé tak omezeni jen na záběry z napevno připevněné kamery.

Kamerka zaznamenává řadu dalších údajů (je vybavena pěti dedikovaných čidly a senzory) a prostřednictvím bezplatné aplikace Olympus Image Track Ver 2.0 si pak lze prohlédnout outdoorová dobrodružství se všemi informacemi. Patří k nim nadmořská výška, hloubka ponoru, teplota vody nebo vzduchu, geografická poloha, směr a rychlost pohybu. Kamera dokonce zaznamenává změny přetížení (třeba při otevření padáku, vzletu či přistání, nebo akrobatických kouscích na snowboardu) a přidá na dané místo indexovou značku nové kapitoly pro pozdější snadné vyhledání.

Nový TG-Tracker tak kombinuje akční 4K kameru s funkcemi sportovních náramků. Je kompatibilní s celou řadou držáků a úchytů běžně používaných u konkurenčních modelů. Kamera je připravena nahrávat v nejdrsnějších podmínkách i pod vodou bez dalšího pouzdra. Odolá pádu z výšky 2,1m, tlaku 100 kg, prachu, mrazu až -10°C a vodě do hloubky až 30 metrů.

Kamera nahrává video v rozlišení až 4K a to díky stejnému obrazovému procesoru TruePic VII, jaký je použit i v nejvyšších modelech fotoaparátů Olympus s výměnnými objektivy. Pod vodou kamera automaticky upraví vyvážení bílé a další potřebná nastavení a k dispozici je také LED reflektor se svítivostí 60 lumenů pro nahrávání na místech, kde by jinak byla přílišná tma. Díky dodávané rukojeti a zabudovanému sférickému zrcátku na držáku pod objektivem lze snadno vyfotografovat sama sebe například při zdolávání skalního převisu. Kameru lze také ovládat na dálku pomocí chytrého telefonu nebo tabletu s nainstalovanou aplikací Olympus OI.Share. Fotografie a videa přenesete do telefonu pomocí vestavěného Wi-Fi. Nová akční kamera Olympus bude v prodeji od července 2016.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud