Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aktualizace Samsungu způsobuje několik problémů: uživatelé zařízení Galaxy, raději s ní počkejte

Jiří Palyza 22.02.2023

Jihokorejský výrobce oblíbených smartphonů nedávno uvolnil aktualizaci grafické nadstavby Androidu, One UI 5.1. Po její instalaci se ale začali ozývat uživatelé, kteří hlásí problémy. Minimálně s výdrží akumulátoru.

Kapitoly článku

U mnoha uživatelů zařízení Galaxy zřejmě došlo ke zklamání po instalaci aktualizace One UI 5.1. Hlásí problémy, které se jim začaly projevovat.

Podle stížností údajně nová verze Androidu s nadstavbou One UI 5.1 mimo jiné způsobuje výrazné snížení výdrže akumulátoru u modelu Galaxy S22. U některých dotčených uživatelů je spouštěčem zřejmě vlastní aplikace softwarové klávesnice, kterou dodává Samsung. U mnoha dalších ale nelze určit žádný konkrétní důvod.

Nová aktualizace Samsungu: problémy se smartphony Galaxy

samsungs21

Mnoho zařízení Galaxy se po nejnovější aktualizaci potýká s problémy. | Zdroj: Anh Nhat/Unsplash

Kromě problémů s akumulátorem se objevuje řada dalších chyb. Někteří uživatelé si mimo jiné také stěžují, že od provedení aktualizace se jim začaly objevovat problémy s Bixby rutinami. Jiní pro změnu hlásí, že se jim v novém designovém schématu Material You přestaly správně zobrazovat barvy.

Kromě toho se také objevila znepokojivá informace od jednoho z uživatelů, kterému se z nějakého důvodu bez jeho zásahu změnil název zařízení na zdánlivě zcela náhodnou sekvenci písmen a číslic.

Dobrou zprávou v záplavě těch špatných přeci jen je, že žádná z uvedených chyb nezpůsobuje nepoužitelnost dotčených zařízení. Přesto by s tím vývojáři měli něco udělat.

Po vlně uvedených stížností je obecným doporučením raději s aktualizací One UI na nejnovější verzi chvíli počkat. Týká se to především uživatelů modelů Galaxy S22, S21, S20, Z Fold 4 a Z Flip 4.

Zdroj: 9to5google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme