Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aplikace pro delší výdrž baterie smartohonu

Pavel Trousil 11.07.2017

Společnost Kaspersky Lab představila řešení pro uživatele zařízení s operačním systémem Android. Volně dostupná aplikace Battery Life pomáhá předejít nepříjemným situacím, kdy nutně potřebujete svůj mobilní telefon, ale baterie hlásí poslední procenta dostupné energie.

Z průzkumu vyplývá, že 9 z 10 lidí začíná panikařit, když se jim vybíjí mobil. Tento fakt podtrhává i zjištění, že jsou tito lidé daleko více rozrušení ve chvíli, když u sebe nemají svůj mobilní telefon, nežli v situacích, když nejsou v blízkosti svých partnerů.

Aplikace Battery Life je podle výrobce navržena tak, aby problém zbytečného vybíjení mobilních zařízení vyřešila. Analyzuje veškeré aplikace na uživatelově zařízení a identifikuje ty, které spotřebovávají největší množství energie. Tato funkce je velmi důležitá především proto, že 96 % aplikací na zařízeních s OS Android běží na pozadí, aniž by je uživatel spustil. Díky nové aplikaci může uživatel tyto „žrouty baterie“ jedním dotykem zastavit, čímž se značně prodlouží životnost baterie. Battery Life navíc uživatele upozorní, pokud některá aplikace začne spotřebovávat více energie než obvykle.

Další užitečnou funkcí aplikace Battery Life je schopnost vypočítat zbývající čas do úplného vybití zařízení. Tato informace poskytne uživateli dostatečný čas na to, aby vyhledal možnost nabití. Stejně tak aplikace vypočítá i čas potřebný pro plné nabití zařízení. Aplikace Kaspersky Battery Life je dostupná pro zařízení s operačním systémem Android 4.1 – 6.0.1 v několika jazykových verzích. Potřebná kapacita pro její instalaci je 15 MB. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme