Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aplikační šrot na Google Play: počet méně kvalitních aplikací meziročně vzrostl o 80 000

Jiří Palyza 25.01.2023

I přes všechna ochranná opatření Googlu počet méně kvalitních aplikací na Obchodu Play stále roste. Před několika týdny byla překročena hranice jednoho milionu.

Kapitoly článku

V obchodu Google Play je k dispozici stále více nekvalitních aplikací, které často padají a slibované funkce poskytují v nejlepším případě pouze zčásti. Během jednoho roku se jejich počet zvýšil přibližně o 80 tisíc a v lednu 2023 přesáhl hranici jednoho milionu.

Aplikace s nízkou úrovní kvality tak tvoří velkou část všech dostupných aplikací v Obchodu Play. V současné době nabízí 2,69 milionu aplikací.

Aplikační šrot v obchodu Play: Google pracuje na protiopatření

playstore

Počet nekvalitních aplikací na platformě Google Play neustále roste. V lednu tohoto roku přesáhl hranici jednoho milionu. | Zdroj: Mika Baumeister/Unsplash

V listopadu loňského roku Google zavedl nový monitorovací systém, který má zajistit, aby uživatelům nebyly navrhovány žádné aplikace, jejichž úroveň je nízká. I přesto ale jejich počet v následujících týdnech stále rostl.

Google už se snaží ochránit uživatele Androidu před nekvalitními aplikacemi delší dobu. Kvůli už dříve zavedeným přísnějším pravidlům klesl celkový počet všech dostupných aplikací z 2,9 milionu v roce 2020 na 2,64 milionu v lednu 2022.

Zdroj: Sports Lens


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud