Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Auto z „Áček“ koupíte nyní z gauče

redakce 30.08.2017

AAA Auto International jako první ve svém oboru zavádí zcela novou technologii trojrozměrné virtuální prohlídky svého pražského showroomu a v něm vystavených vozidel. Záběry kamer a snímky z dronů s odkazy na konkrétní vozidla spolu s unikátní technologií zpracování takto získaných dat zákazníkům pomohou podstatně zlepšit orientaci v areálu. Auto tak můžete vybrat, aniž byste se někam hnuli.

Prodejce si tak připisuje další technologické prvenství na českém trhu ojetých vozidel. Zatím je online návštěva prostor, v nichž si mohou vybrat svůj budoucí vůz dostupná jen pro zákazníky jejího pražského showroomu, ale postupně ji společnost hodlá rozšiřovat na další pobočky v České republice i v dalších zemích, kde působí. „3D virtuální prezentace Matterport (VPM) vzniká trojrozměrným skenováním ve špičkové kvalitě. Skenování se provádí speciální kamerou s devíti objektivy a získaná data se potom zpracovávají unikátním softwarem u našeho partnera, společnosti Matterport. Díky tomuto způsobu získávání dat se k uživatelům výsledné virtuální prezentace dostává velmi reálný obraz našeho showroomu,“ uvedla k tomu generální ředitelka AAA Auto International Karolína Topolová.

2017-08-29-1 „Prohlížející se může v prostoru svobodně pohybovat a prozkoumávat ho krok za krokem z mnoha úhlů a pohledů. VPM mu zprostředkuje pocit, jako by se v daném prostoru opravdu pohyboval. Díky unikátnímu zobrazení Dollhouse získává komplexní pohled na celý prostor a vidí ho v jediném obrázku. Může se díky němu také rychle přesouvat z místa na místo,“ doplňuje Libor Tupý z partnerské společnosti Virtualspaces s tím, že virtuální prohlídku lze zobrazit na jakémkoliv zařízení – PC, tabletu nebo telefonu – a její ovládání je velmi jednoduché a intuitivní.

Na parkovišti před zadním vchodem do showroomu zákazníci při virtuální prohlídce najdou osm vozů reprezentujících jednotlivé kategorie, do nichž je rozčleněna nabídka AAA Auto na jeho webových stránkách. Pomocí odkazu u každého z těchto osmi vozů se mohou z virtuální prohlídky rychle přenést na aktuální nabídku vozů hledané kategorie, kde mohou pokračovat ve výběru konkrétního vozu. U každého odkazu je umístěno také video z dronu, které přibližuje nabídku dostupných vozů této kategorie,“ přibližuje dále Libor Tupý jednotlivé funkce nové služby. „A pokud si na webové stránce nevyberou, získají díky virtuální prohlídce showroomu alespoň představu o tom, jak to v AAA Auto vypadá, a při fyzické návštěvě AAA Auto se pak lépe orientují,“ dodává.

Do prohlídky VPM lze vkládat tzv. mattertags, body s obrovskou kapacitou dodatečných informací. „To pro nás představuje obrovskou výhodu. Díky mattertags můžeme naši nabídku dále doplnit popisky, odkazy, fotografiemi, 360° fotografiemi, vkládat videa a další průběžně aktualizované dokumenty. Zákazníkům tyto informace mohou při výběru dále šetřit námahu. Věřím, že tuto naši novou službu brzy objeví a budou ji ke svému prospěchu co nejvíce využívat,“ uzavřela Karolína Topolová.

Link na virtuální 3D prohlídku .

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud