Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AVG do mobilních aplikací přidává přehledy zabezpečení soukromí

redakce 13.09.2014

Stručné přehledy zabezpečení soukromí pro aplikace AVG podávají jasnou a rychlou informaci o tom, jaké informace jsou aplikacemi sbírány a proč.

AVG do svých nejpopulárnějších mobilních aplikací přidala stručné přehledy zabezpečení soukromí. Tyto bezpečnostní přehledy se vyznačují snadnou orientací a tak snadným čtením údajů jako mají např. potravinové nutriční štítky. Na první pohled tak informují, které uživatelské údaje aplikace AVG sbírají a které nikoli a rovněž také, jak a proč mohou být tyto údaje sdíleny.

Stručné přehledy zabezpečení soukromí AVG jsou zahrnuty v těchto aplikacích: AVG AntiVirus for Android, AVG PrivacyFix a AVG Cleaner. AVG je jednou z prvních společností v odvětví, jež se rozhodla uplatnit doporučený postup, navržený na základě multilaterálního procesu americkým Národním úřadem pro telekomunikace a informace (NTIA) a zveřejněný v červenci 2013. Vzniklý kodex zaštítěný světovými asociacemi bojujícími za ochranu soukromí, jako např. Future of Privacy Forum, klade důraz na implementaci stručného přehledu zabezpečení soukromí, který využívá standardizovaný a snadno pochopitelný jazyk.

Stručný přehled zabezpečení soukromí lze najít v hlavní nabídce aplikací AVG v sekci „O aplikaci“. Klepnutím na možnost „Pravidla soukromí“ se otevřou tři záložky, na kterých jsou pravidla sbírání a sdílení uživatelských údajů vypsána podle jednotlivých kategorií. Stručný přehled zabezpečení soukromí bude implementován i do ostatních aplikací AVG v průběhu několika příštích měsíců.

Další informace o AVG pravidlech ochrany soukromí a produktech na ochranu soukromí 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud