Menu
Časopis Chip

UnInstaller 2017

UnInstaller 2017

UnInstaller 2017 | Foto: CHIP

Ashampoo UnInstaller je chytrý program, který na rozdíl od výchozích Windows nástrojů zajistí kompletní odinstalaci programů bez zanechání stop. Plná verze - Chip 01/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Začíná se prostor disku nekontrolovaně zaplňovat a práce s počítačem pomalu tuhnout? Stačí získat kontrolu nad svými aplikacemi a zbavit se všemožných zbytečností, které systém zpomalují.

 Ashampoo UnInstaller 2017 je již několikáté vydání úspěšného nástroje na kontrolu nezkrotných programů. Na rozdíl od integrovaných Windows nástrojů, které se aplikací často nedokážou zbavit ve všech ohledech, UnInstaller se postará o jejich kompletní odinstalaci včetně všech vnořených složek a nezanechá za sebou žádné zůstatkové soubory. Stejně tak dokáže i napravit chyby po experimentování s různými programy, nebo počítač očistí od bloatware, který uživatelé často nevědomky do svého systému zavedou společně s legitimními aplikacemi. Síla v programu ale tkví ve tvorbě záznamů při každé budoucí instalaci, díky kterým dokáže zaznamenat systémové změny v průběhu instalace. V případě potřeby lze tedy systém zcela vrátit do původního stavu před samotnou instalací, což zajistí, že v systému žádné zbytky programů nezůstanou. Díky tomu je tedy i možné odinstalovat hned několik programů najednou.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 250 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Tato verze je odvozena od komerční verze UnInstaller 6, která nabídne například funkce čištění internetových stop a odstraňování duplicitních souborů. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Specializací programu je kompletní odinstalace programů, k zajištění perfektních výsledků je ale třeba aplikace nainstalovat za přítomnosti programu pro monitorování provedených změn. Tyto snímky změn lze poté porovnávat a navracet se k předchozím verzím systému před instalací určitých aplikací. Všechny nainstalované programy, ať už monitorované či ne, lze třídit podle několika parametrů a pracovat zde s nimi. Jedním z parametrů jsou i uživatelské recenze, které vám napoví, zda je vybraný program neškodný, nebo je potřeba si na něj posvítit. Pro využití plného potenciálu Uninstalleru je třeba za jeho přítomnosti jednotlivé programy nalogovat pomocí monitorované instalace. Uninstaller tak zaznamená všechny změny provedené při instalaci a značně tím zjednoduší případnou odinstalaci a návrat k původnímu stavu.

Program je vskutku velmi všestranný, kromě kompletní odinstalace programů nabízí í další nástroje na optimalizaci a prevenci zpomalování počítače. Mezi ně patří například optimalizace registrů, čištění pevného disku, mazání historie, defragmentace disku (pouze pro HDD), optimalizace spuštění, správce služeb a nebo tvorba bodů obnovení systému. Pomocí těchto nástrojů lze systém efektivně udržovat v optimálním běhu, dále je možné zachraňovat smazané soubory, nebo je trvale skartovat jejich přepsáním, aby je už žádný program nedokázal přečíst.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2017.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení