Menu
Časopis Chip

TikTok - převlečený spyware?

TikTok - převlečený spyware?

TikTok - převlečený spyware? | obr.: iStock.com

Sociální síť jako „nepřijatelné riziko“

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 01/2023: TikTok ovládl svět sociálních médií. Služba, která byla spuštěna teprve v roce 2016, má po celém světě už více než 1,6 miliardy uživatelů. Úspěch TikToku se však od počátku setkává také s kritikou. Algoritmus byl například navržen tak, aby uživatele udržel v aplikaci co nejdéle. Analytici ho označují jako „stroj na závislost pro své uživatele“. To ale pravděpodobně platí i pro algoritmy Facebooku, Twitteru a Amazonu. Všechny tyto služby se snaží udržet své uživatele co nejdéle na háčku nebo u nich vyvolat určité interakce.

TikTok ale čelí také obvinění, že předává data své mateřské společnosti v Číně. Služba to důrazně popírá. Údajně ale TikTok shromažďuje „historii vyhledávání a procházení, vzory stisků kláves, biometrické identifikátory, návrhy zpráv a metadata, právě tak jako texty, obrázky a videa uložené v mezipaměti zařízení. V USA se služba už dávno ocitla v hledáčku bezpečnostních expertů i oficiálních úřadů.

Jaká bude další budoucnost TikToku a podaří se americké administrativě omezit jeho působnost? Přečtěte si zajímavý článek na toto téma v lednovém Chipu. V prodeji od 14. 12. 2023.

Obsah: Všechna témata Chipu 01/2023


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení